ČasopisyExcalibur

King’s Table: The Legend of Ragnarok

Aneb desková hra, která vám ani za to přemýšlení nestojí. Na dalekém severu probíhá bitva mezi bohy a obry. Na kterou se stranu se přikloníte?

Ragnarok, bájné to místo, podle severských bájí se jedná o poslední bitvu mezi severskými bohy a ledovými obry o vládu nad Zemí. Jsem zvědav, jak to bude vypadat, Bude to jako Populous anebo že by dungeon? No nechám se překvapit. Na úvod dobrá hudba, začíná to být čím dál tím zajímavější. Nějakej chlápek s kapucí sedí nad nějakou knihou, to vypadá na intro, třeba mi trochu napoví. Kniha se otevřela, to se asi něco bližšího dozvím… Tak asi nic nedozvím, kursy rychločtení jsem totiž v poslední době nějak odflakoval. Text teda pěkně rychle scrolluje, scrolluje… a už se zastavil, no sláva, tak alespoň něco se dozvím. „a dostal se na Zem v podobě černého havrana (tak bude něco s Odinem)“, hm, pěkný, to jsem se toho zas dozvěděl. Snad pomůže zbytek intra. Letí havran, letí, letí, přistane ve stáji. Teď se mění
v člověka (docela slušný). Člověk někam jde, jde, přišel k baráku a zaklepal. Teď se otvírají dveře a v nich… to už se nedozvím, protože intro skočilo.

Legend of Ragnarok

83% Amiga Action
74% Amiga Power
70% Amiga Format
50% CU Amiga

Další recenze..

No, když se to tak vezme tak intro celkem šlo, uvidíme co dál. Tak toto byly první dojmy z Legendy Ragnaroku (dále jen LR). ÁÁAÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ co to jéééééééé, to snad néééééééééé. Tak toto byly moje druhé dojmy, po shlédnutí hry samotné. Ten, kdo čeká, že se bude jednat o nový dungeon či nového Populouse, tak ten je na velkém, ale opravdu velkém Omylu (záměrně píši velké O, aby bylo jasné, o jak veliký omyl se jedná). Doufám, že jsem vás teď přesvědčil, že se opravdu o nic takového jednat nebude. Teď vám řeknu o co se tedy jednat bude, něčeho se chyťte, aby to s vámi nepraštilo, bude to síla. Jedná se o.. nějakou obyčejnou deskovou hru. Síla, že jo, docela slušný intro a teď tohle, ach jo. Možná byste chtěli vědět, o jakou deskovou hru že se to jedná. Žádný šachy, žádná dáma, žádný mlýn, nic co byste mohli znát.

Máte čtverec, 11×11 políček. Některá políčka jsou trochu jiná než ta ostatní a některá jsou ještě jinačí. Máte tam i figurky. Jedny jsou tmavý, ty jsou na okrajích hrací plochy, a druhý jsou světlejší, ty jsou uprostřed hrací plochy. S figurkami pohybuji pomocí kurzorových šipek a klávesy space, paráda, samé zlepšováky. Asi vás LR moc nezaujala, že ne, no není se co divit, mně taky ne. Ale přece jenom vám o ní ještě něco řeknu. Můžete si vybrat ze dvou her (alespoň myslím ze dvou, nějak moc jsem
to zas nepařil). Obě ale mají něco společné.

Legend of Ragnarok

Bere se takto, soupeřova figurka se „obklíčí“ dvěma vašimi vlastními figurkami a je to, to je nejčastější způsob, na ty další si přijďte sami, když už LR budete hrát. Dalším společným znakem je způsob výhry. Černé figurky musí obklíčit, a to ze všech stran, jakéhosi krále bílých (zase Odin) (a král nemůže již dát prvním tahem mat, dobrý, ne? -ml-). Bílé figurky musí zmíněným králem dojet na nějaké vyvýšené poličko.

Teď čím se liší, no moc toho ale není. První hra, King’s table je pouze jednokolová. Má tyto typy figurek: pěšáci, černí a bílí, a král, jen bílí. Když vyhrajete, objeví se vám menší animace, symbolizující výsledek onoho bájného souboje.

Druhá hra, Rangnarok, je turnaj. Ma stejné typy figurek jako King‘ table a navíc nějaké jiné, nevím k jakým třeba šachovým figurkám bych je přirovnal, a proto se spokojte s faktem, že jich má prostě víc. Navíc si s vámi váš protivník povídá, většinou to je nějaký hezký obr, no povídá, když mu seberete figurku tak vyhrožuje, že vás přinejlepším jen porazí apod. Jaká se zde objeví na konci animace, to nevím, protože jsem LR brzo zabalil.

Nyní už víte o co se ve skutečnosti jedná. Tato hra sice má hodně much (škoda, že tu není JKL, já nejím maso ml-), ale něco se ji přece jen přiznat musí. A to je naprostá originalita, když se přidá již zmiňované slušné intro, jistě se nějaký fanatik deskových her najde a tuto hru zkusí. Tak do toho, zůčastněte se božského souboje, vyplňte legendu Ragnaroku anebo ještě lépe, staňte se legendou.

Lewis

  • docela originální
  • nuda
  • moc nezaujme

King's Table: The Legend of Ragnarok, GameTek, Inc., 1993

Grafika - 51%
Hudba - 48%
Zvukové efekty - 46%
Hratelnost - 53%

50%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 32 z roku 1994.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button