InternetNovinky

WipEout na herní konzoli Playdate

Playdate, malá ruční herní konzole, která přitahuje pozornost svým jedinečným designem a inovativním ovládáním, nyní přináší něco, co by mnoho fanoušků klasických her ani nečekalo – demoverzi závodní hry WipEout, která je původně známá z konzole PlayStation 1.

Tento projekt je dílem vývojáře Toma Salva a vychází z WipEout Rewrite, což je reimplementace původní hry z roku 1995 od společnosti PhobosLab. Matt Sephton, vývojář ze společnosti YOYOZO, nedávno upoutal pozornost na Twitteru, když sdílel záběry z této předělávky.

Playdate je malá herní konzole vyvinutá společností Panic Inc. Její nejzajímavější vlastností je kromě kompaktního žlutého designu a černobílé obrazovky také mechanická klička/ovladač, která přidává nový rozměr interaktivitě ve hrách. Konzole byla uvedena na trh s cílem nabídnout zcela originální a nekonvenční herní zážitky, a to jak od renomovaných, tak od nezávislých vývojářů.

Projekty jako reimplementace WipEout ukazují, že Playdate může být nejen platformou pro jedinečné nové tituly, ale také zajímavým místem pro experimentování s klasikami.

Playdate
Autor: Playdate

Narozdíl od ostatních her dostupných v katalogu Playdate, tuto hru si budete muset sami zkompilovat, což může být pro nováčky trochu náročnější. K tomu také je potřeba dodat herní assety z původních verzí pro PSX NTSC a PC.

Momentálně je port stále ve vývoji a hra je nastavena tak, aby automaticky spustila demo režim jedné lodě v time trialu, přičemž se mohou objevit různé drobné chyby. Přesto je fascinující vidět legendární WipEout na této malé konzoli.

Další
shop.play.date
Zdroj
github.com/tsalvo/wipeoutPD

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button