NovinkyZX Spectrum

Dizzy – The Ultimate Cartoon Adventure (2021 Extended Edition)

Pan Vajíčko se vrací! Ne, nejedná se o animovanou postavičku, která v komunistickém Československu v televizi oddělovala reklamy od ostatních pořadů. Je to přece „Díízy“!

Nebylo nás moc, ale kdo v té době měl to štěstí a vlastnil domácí 8bitový počítač (většinou z pokoutných zdrojů), tak tuhle postavičku a její dobrodružství určitě zná.

A proč vlastně o tom píšu? Protože si nyní můžete pro ZX Spectrum stáhnout rozšířené vydání klasické hry Dizzy – The Ultimate Cartoon Adventure, tentokráte s kódovým označením Dizzy – The Ultimate Cartoon Adventure (2021 Extended Edition). Hustej název, co?

Dizzy - The Ultimate Cartoon Adventure (2021 Extended Edition)

Tato hra vyšla v roce 1987 na mašinky ZX Spectrum 48K, Commodore 64, Amstrad CPC. Jedná se o dobrodružnou hru, ve které se musíte postavit s mistrem Dizzym zlému čaroději, který má krutopřísné jméno Zaks.

Co vlastně obsahuje taková rozšířená edice, za kterou můžeme poděkovat tvrdé práci Andreji Titovi (který stojí za mnoha vylepšeními DizzyAGE engine)? Čeká na nás 16 nových obrazovek, optimalizace kódu, lepší grafika a také jemnější frame rate. Z dalších věcí je zde mnoho oprav chyb, nové věci k nalezení, další zvuky, rozšířený příběh, chod ve 128k módu a mnoho dalšího. To vše zní, jako akční leták z Kauflandu. Nekupte to, když je to tak výhodný.

Další
DownloadDizzy Fansite
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button