NovinkyZX Spectrum

EL BIGOTUDO

Pro počítače ZX Spectrum 128 je k dispozici nová hra, kde vžijete do role bývalého agenta Zpravodajské služby, kterého čeká nelehký úkol.

Příběh

Carlos Fernando Garcia, přezdívaný el Diablo Bigotudo nebo jednoduše el Bigotudo, bývalý agent Zpravodajské služby a zkušený voják, je v současné době klasickým a obyčejným městským obyvatelem, který často tráví večery v místním baru, poslouchá kecy návštěvníků a při tom popíjí.

Tento večer byl stejný jako včera, po dlouhém večírku, kdy byl Carlos opět dostatečně nasáklý alkoholem a připravoval se na náročnou cestu domů, zaslechl od barmanky divnou věc. Že Měsíc je vesmírná loď! Ve skutečnosti Bigotudo ten večer slyšel mnoho neuvěřitelných rozhovorů v davu hostů, např. že Měsíc byl zakryt vesmírnou lodí mimozemšťanů, nebo že Měsíc…radši to nechme být.

Carlos toho večera slyšel opravdu hodně, ale nevěnoval tomu stejně moc pozornosti. Zamumlal něco na barmanku a vydal se směrem k východu z baru…

V této hře musíte najít cestu domů. A nebude to jednoduchá cesta. Existuje několik konců hry, záleží jen na vás, jak to nakonec celé dopadne..

Ovládání

Hra podporuje ovládání klávesnicí a joystickem Kempston.

  • Q – Pohyb nahoru po schodech / Vstup do výtahu / Pohyb nahoru výtahem / Ovládání konzole
  • A – Pohyb dolů po schodech / Pohyb dolů výtahem / Ovládání dálkového ovladače
  • O – Pohyb doleva / Východ z výtahu / Ovládání dálkového ovladače
  • P – Pohyb doprava / Východ z výtahu / Ovládání dálkového ovladače
  • MEZERNÍK – Skok / Dálkový ovladač
  • S + O – Výběr položek v inventáři
  • S + P – Výběr položek v inventáři
  • S – Přepínání páček / Ovládání dálkového ovladače / Pauza (dlouhý stisk klávesy na cca 3 sekundy)
  • ENTER – Použití položky / Odpojení od dálkového ovladače

Hra

Hru je možné zakoupit za 3 EUR (odkaz najdete pod článkem). Pro spuštění hry budete potřebovat stroj, který je kompatibilní se ZX Spectrum 128K.

Zdroj
zxonline.net/game/el-bigotudo

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button