InternetNovinky

Značka Infogrames se vrací

Atari, známá americká společnost v oblasti videoher, oznámila prostřednictvím Twitteru a na svém webu novinku, která přitahuje pozornost fanoušků herního průmyslu. Po letech ústupu ze scény se Infogrames vrací pod křídly Atari jako nová značka pro vydávání her.

Wade Rosen, předseda a generální ředitel Atari, prohlásil: „Infogrames si po desetiletí budovala reputaci jako vydavatel a vývojář úžasných a rozmanitých her a jsme nadšení, že ji můžeme znovu přivést na trh.“

Historie Infogrames

Byla založená v roce 1983 ve Francii Brunem Bonnellem, během let se společnost Infogrames rychle etablovala jako významný hráč na trhu s videohrami. V devadesátých letech a na počátku nového tisíciletí firma expanzivně rostla převzetím řady dalších vývojářů a vydavatelů her. Mezi ty patřily společnosti jako Gremlin, Ocean a Hasbro Interactive. Právě koupí Hasbro Interactive získala Infogrames nejen ikonické značky jako MicroProse, ale stala se také majitelem Atari, což nakonec vedlo k postupnému vyřazení značky Infogrames a přejmenování firmy právě na Atari.

V roce 2013, když společnost procházela reorganizací v rámci bankrotu, prodala mnoho svého intelektuálního vlastnictví. Tento krok fanoušky značky zklamal, ale v loňském roce Atari překvapilo trh nákupem práv na více než 100 her, což naznačuje plány na oživení některých titulů, které dříve patřily pod Infogrames.

Společnost Infogrames se asi nejvíce proslavila vydáváním hry Alone in the Dark (práva na ni byla mezitím prodána společnosti THQ), která je často považována za první 3D survival horrorovou hru, která měla velký vliv na další hry v tomto žánru (jmenovat můžeme třeba velmi úspěšnou sérii Resident Evil).

Z dalších her určitě můžeme jmenovat Driver, North & South, Hostages, RollerCoaster Tycoon, Civilization, Test Drive, Master of Orion a další.

Budoucnost pod značkou Infogrames

Nové využití značky Infogrames je strategickým krokem od Atari, které se snaží rozšířit své portfolio a oslovit nové segmenty trhu. Toto rozhodnutí je zároveň pokusem o navázání na bohaté dědictví a historii, kterou Infogrames v herním průmyslu má. Pod touto znovuoživenou značkou plánuje Atari vydávat tituly, které by jinak nezapadaly do jejího klasického portfolia, což by mohlo přinést inovativní a také nečekané projekty.

Zdroj
atari.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button