NintendoNovinky

Short Stack: nejmenší konzole Nintendo Wii na světě

Herní konzole Nintendo Wii přinesla v době vydání nový vítr do světa herních konzolí, především díky svému unikátnímu ovládání. Nyní, díky kreativitě komunity modderů, byl tento koncept posunut ještě dále. Projekt Short Stack, oficiálně nejmenší Wii konzole na světě.

Technické specifikace a design

Short Stack, vytvořený Jamesem Smithem, je ve skutečnosti menší než balíček hracích karet a zaujímá pouze 7.4% objemu původního Wii. Navzdory svým malým rozměrům obsahuje čtyři porty pro GameCube ovladače a zachovává ikonickou svítící diskovou jednotku (která je nyní pouze dekorativní, neboť skutečné disky již nejsou použitelné).

Short Stack je vybaven řadou moderních technologií:

  • Napájení přes USB-C
  • HDMI pro digitální audio a video výstup
  • Bluetooth pro připojení ovladačů Wii a dalšího příslušenství
  • MicroSD karta pro ukládání her a dat
  • Softwarové vypnutí a zapnutí pomocí Wiimote

Short Stack: nejmenší konzole Nintendo Wii na světě

Nintendo Wii bylo uvedeno na trh 19. listopadu 2006 a rychle se stalo jednou z nejúspěšnějších herních konzolí všech dob. Celosvětově se prodalo více než 101 milionů jednotek, což svědčí o jeho obrovském komerčním úspěchu. Wii získalo velkou popularitu díky svému inovativnímu ovladači, který zahrnoval technologii detekce pohybu, a bylo široce přijímáno jako konzole pro celou rodinu. Díky své dostupnosti, přívětivé ceně a široké nabídce her, které oslovily jak zkušené hráče, tak i nováčky, Wii rychle překonalo své hlavní konkurenty, Xbox 360 a PlayStation 3, na mnoha klíčových trzích.

Unikátní konstrukce a komponenty

Základní deska Nintenda Wii byla zmenšena na rozměr pouhých 62x62mm, použity byly pouze nezbytné komponenty. Vlastní PCB a modulární systém umožňují efektivní rozmístění komponentů a minimalizují potřebu zapojení mnoha kabelů. Speciálně navržený chladič a malý ventilátor zajišťují adekvátní chlazení, což je klíčové pro udržení optimálního výkonu a životnosti konzole.

Vylepšený a modularní design

Všechny komponenty Short Stack jsou navrženy tak, aby spolu dokonale zapadaly a tvořily kompaktní celek. Díky použití konektorů, jako je TRRS místo tradičních portů pro GameCube ovladače, a použití flexibilních PCB pro snadné připojení a odpojení, je celá konstrukce mnohem modulárnější.

DIY komunita a další vývoj

James Smith zveřejnil veškeré technické detaily a návrhy na GitHubu, což umožňuje DIY nadšencům a dalším zájemcům o modding vytvářet vlastní verze této miniaturizované konzole. Smith navíc naznačuje, že velikost konzole by mohla být v budoucnu redukována až o 25-30% bez ztráty funkčnosti, což by mohlo vést k ještě menšímu a efektivnějšímu designu.

Short Stack: nejmenší konzole Nintendo Wii na světě

Zdroj
github.com/loopj/short-stack

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button