AmigaNovinky

Jak se hraje Mini Metal Slug na klasické Amize

Klasická arkádovka z automatů, jejím stvořitelem je japonský výrobce videoher, společnost SNK. Jak běhá na počítačích Amiga?

Když se v roce 2017 objevila tato konverze na Aminetu, objevilo se hodně zvídavých otázek, jestli počítače Amiga dokáží tento kousek rozhýbat. Takže se na detaily podíváme blíže, díky partnerským stránkám Amitopia.

Tato hra vyžaduje jakoukoli Amigu, která disponuje grafickou kartou, procesorem 68040 a vyšším. Je potřeba 18 MB RAM a 15 MB volného místa na pevném disku, což je více než vyžaduje většina vydaných her pro Amigu. Ale to je v pořádku. Jak bylo zmíněno, grafická karta je nutností, nativní čipy Amigy nejsou podporovány.

Jestli máte silnou Amigu s grafickou kartou, stáhněte si hru zdarma z Aminetu. Určitě jí vám rád doporučím.

Než se rozhodneme spustit hru, zkontrolujeme jestli je v operačním systému nainstalováno AHI, které musí být nastaveno v módu ++.  Když dělal Michal Bergseth video pro YouTube kanál Amitopia TV, používal 14ti bitový režim Paula++ na jeho Amize 1200 s 68060 na 100MHz. Pokud AHI není nastaveno korektně, hra se  nespustí. V downloadu je se hrou také konfigurační utilita, kde si lze nastavit akční tlačítka na klávesnici nebo na joysticku.

Jak se hraje Mini Metal Slug na klasické Amize

Spouštíme Mini Metal Slug

Před spuštěním je potřeba ještě změnit rozlišení obrazovky na 640×480 a 16 bitů. Nenastavujte 32bitů, protože zobrazení barev nebude korektní. Jakmile se hra spustí, stiskem tlačítka F10 jí přepneme do fullscreenu, vybereme si mód zobrazení a konečně spouštíme hru.

Hra je klasického typu „run & gun“, kdy jdete vpřed, střílíte do všeho co se hýbe a po cestě sbíráte různé powerupy.

Michal si hru na jeho konfiguraci opravdu užíval. Hra funguje opravdu perfektně, kdy při hraní budete koukat na špičkovou grafiku a zvukové efekty dokreslí už tak úžasnou atmosféru hry.

Hru můžete spustit na jakékoli klasické Amize, která je vybavena akcelerační kartou Vampire, Warp a nebo nově na Vampire V4 Standalone.

Zábava s klávesnicí a joystickem

Jestli máte rádi akční střílečky, tak tato vás určitě královsky pobaví. V průběhu hraní narazíte na zábavné a hezky provedené animace, celou hru provází spousta drsného násilí, ale to k těmto hrám prostě patří.

Pochvalu si zasloužil i joypad pro Amigu CD32, tenhle gamepad je přes různé výhrady pro tento typ her jako zrozený. Jestliže nemáme vícetlačítkový gamepad, i na klávesnici se dá hra velmi dobře hrát.

Tento kousek nám ukazuje, že se nemusíme bát her novějších ročníků. Samozřejmě je potřeba mít výkonnější stroj, který dokáže tyto typy her smysluplně rozhýbat. Hlavně karty Vampire ukazují svojí neskutečnou sílu a třeba se v budoucnu dočkáme dalších zajímavých předělávek.

Ovládání

  • F1 – 1 kredit / 3 kredity / nekonečně kreditů (musíte kredity zvolit na hlavní obrazovce, ve hře tato volba nefunguje)
  • F9 – změna rozlišení 320×224 / 2x 640×448 / TV2x 640×448
  • F10 – fullscren / zobrazení v okně
  • F12 – pauza
  • nahoru, dolů, doleva, doprava
  • tlačítko A: střelba
  • tlačítko B: skok
  • tlačítko C: bomba
  • dolů + tlačítko B pro opuštění vozidla

Výchozí nastavení pro klávesnici
Pohyb pomocí kurzorových šipek, „V“ pro tlačítko A, „C“ pro tlačítko B a „X“ pro tlačítko C.

Další
Download
Zdroj
amitopia.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button