AmigaNovinky

Quake 2 je nyní k dispozici pro AmigaOS 3.x v digitální verzi

Díky Steffenovi Häuserovi je k dispozici nejnovější port hry Quake 2, který je upraven pro běh na systémech s AmigaOS 3.x (68k). Tento port obsahuje řadu funkcí, jež nebyly v předchozích verzích pro 68k dostupné.

Společnost Alinea Computer nyní má v nabídce kromě verze Quake 2 pro AmigaOS 4 nově i verzi pro AmigaOS 3.x (68k) ke stažení v digitální podobě.

Hra vyžaduje datové soubory z PC verze, ať už z CD, nebo z verzí dostupných na platformě Steam či GOG. Tyto soubory stačí zkopírovat do složky na pevném disku a tu zvolit během instalace. Prodejní cena je 14,95 EUR.

Quake 2, jedna z nejslavnějších 3D stříleček, byla poprvé vydána společností id Software pro PC v roce 1997. Po pěti letech, v roce 2002, přišla společnost Hyperion Entertainment s verzí pro AmigaOS 3.x, která byla založena na GPL zdrojovém kódu hry.

Hlavní novinky a vlastnosti

  • Kompilace pro 68040, 68060 a 68080 (možnost výběru při instalaci)
  • Podpora MiniGL a softwarového renderování
  • Plná podpora misí „The Reckoning“ a „Ground Zero“
  • Na Aminetu budou brzy vydány porty s neoficiálními CD s misemi „Zaero“ a asi 50 modů pro více hráčů, tyto módy ke stažení vyžadují novou verzi Quake 2, s ostatními porty nefungují.
  • Podpora USB gamepadu pro uživatele Vampire
  • Pro uživatele Vampire V4: Hudební doprovod bude přehráván ve formátu AIFF (hudba ve formátu Ogg Vorbis z verzí GOG/Steam Quake 2 bude během instalace verze 080 převedena na AIFF)
  • Pro uživatele PiStorm: Hudební doprovod bude přehráván ve formátu Ogg Vorbis (vyžaduje verzi Quake 2 z GOG nebo Steam, která obsahuje hudební soubory ve formátu Ogg Vorbis)

Požadavky na systém

  • Software: AmigaOS 3.x a datové soubory ze Steamu, GOG nebo CD.
  • Hardware: Alespoň Vampire V2 nebo PiStorm Pi3 (v současnosti není hra dostatečně rychlá na 68060, ale budoucí aktualizovaná verze by mohla běžet dostatečně rychle na systémech vybavených procesorem 060 s frekvencí 100 MHz)
  • HDD: 1 GB volného místa na pevném disku

Tento port Quake 2 přináší pro fanoušky na platformě Amiga nejen nostalgický zážitek, ale i množství moderních funkcí, které zlepšují hratelnost a kompatibilitu s novým hardwarem. Jak je vidět, vývojáři stále pokračují v práci na optimalizaci a rozšiřování možností, aby tato legendární hra byla dostupná co nejširší komunitě uživatelů.

Zdroj
amiga-shop.net

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button