NovinkyZX Spectrum

Stop Virus ZX, aneb další variace hry ve stylu Arkanoidu

Nebezpečný vir zastavil dění na celém světě. STOP. Dle informací vědci již mají k dispozici vakcínu. STOP. Vakcína musí být použita velmi přesně, pak dokáže vyčistit imunitní systém napadeného. STOP. Dokážete eliminovat všechny viry?

Tak nějak vypadá pozadí příběhu nové hry pro ZX Spectrum. Kdo má panický strach z doktorů, tak by neměl číst dále. Kdo má slabost pro vše s procesorem Zilog Z80 a má pro strach uděláno, doporučuji pokračovat ve čtení. Třeba zachráníte svět a přitom stačí jen hrát něco podobného Arkanoidu. Tak hodně štěstí a dobrou mušku!

Zajímavá variace Arkanoidu pro ZX Spectrum, která se tématicky hodí do dnešního světa, kde se pánem situace stal koronavirus.

Stop Virus ZX, aneb další variace hry ve stylu Arkanoidu

Ve hře ovládáte stříkačku, kterou je potřeba eliminovat viry a bakterie. Pomocí přesného směřování kapek vakcíny se snažíte vyčistit zaneřáděnou oblast, jakmile toho dosáhnete, postupujete do nové úrovně, kde opět bude úkolem najít virus, který reprodukuje ostatní viry. Pilulky na herní ploše jsou herní boostery, zelené vám dávají extra život a žluté kapky vakcíny navíc. Dávejte však pozor, aby se viry nedostaly na spodek herní obrazovky, jinak se budete koukat na neoblíbený nápis Game Over. A to určitě nechcete, jelikož na konci hry čeká hlavní záporák.

Vlastosti hry:

  • hra pro jednoho hráče
  • 12 obrazovek
  • progresivní obtížnost
  • finální boss
  • highscore tabulka

Typ ovládání:

  • 1- keyboard (O – vlevo, P – vpravo, E – exit)
  • 2- kempston
  • 3- sinclair

Hru si můžete zakoupit za 1 EURO a více. Je k dispozici také demoverze, takže určitě nekupujete virus…pardon, zajíce v pytli.

Další
EshopDemoverze
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button