AmigaNovinky

Duke Nukem 3D – Na Amigu je nově dostupná legendární FPS

Další skvělá zpráva pro všechny majitele počítačů Amiga. Atomový vévoda, který s úsměvem na rtech nakopává zadky mimozešťanům, se rozhodl navštívil i tuto plaformu. Některé to bude bolet, hodně bolet, jelikož nároky…ale to až níže.

Vražední mimozemšťané přistáli ve futuristickém Los Angeles a lidé se náhle ocitli na seznamu ohrožených druhů. Šance jsou milion ku jedné, přesně tak, jak to má Duke rád!

Hru Duke Nukem 3D vyvinula společnost 3D Realms v 90. letech a po vydání se stala nejen komerčním hitem, kterého se celkem prodalo asi 3,5 milionu kopií, ale jen ve Spojených státech byla s 950 000 prodanými kusy 12. nejprodávanější počítačovou hrou za období 1993-1999.

Díky vývojáři BSzili je možné si zahrát tuto legendární střílečku i na Amize. Hra je dostupná v testovací verzi na Aminetu, jen bude potřeba mít vybavenější stroj.

Duke Nukem 3D - Na Amigu je nově dostupná legendární FPS

Doporučený hardware

Abyste si jí zahráli, budete potřebovat turbokartu, která je vybavená procesorem 68060 s FPU, Kickstart 3.0, čipset AGA nebo RTG kartu, 16 MB Fast RAM a také 45 MB místa na pevném disku. Teďka jako bych slyšet duté zvuky od podlahy, jelikož u požadovaného procesoru odpadne většina uživatelů. Upřímně, na nejrozšířenějším procesoru 68030 tohle opravdu nespustíte, tam lepší volbou bude první díl Alien Breed 3D.

Prerekvizity pro rychlý chod

Starý FFS souborový systém je poměrně pomalý při vyhledávání velkých souborů, což může vést k pauzám ve hře, když je třeba načíst nová data ze souboru GRP. To lze zlepšit přidáním více vyrovnávacích pamětí, ale hra se doporučuje spouštět z disku, který má PFS a nebo SFS souborový systém.

Vyrovnávací paměť textur/zvuku je také citlivá na fragmentaci paměti, takže pokud máte 32 MB a nebo méně, je nejlepší spustit hru po čistém restartu (největší fanoušci si rovnou upraví boot sekvenci).

Pokud akcelerátor není vybaven vestavěnou RAM, hra pravděpodobně nebude hratelná, protože přístup k paměti RAM na základní desce není dostatečně rychlý, aby se vše stačilo vykreslit (je pravda, že samotná Amiga na základní desce nemá na tyto herní kousky dostatek paměti ani tak).

Možnosti portu

Hra nabízí také podporu AHI, takže majitelé zvukových karet mohou ušetřit integrovanou Paulu, která se jinak ve standardu stará o zvuk.

Nativně podporuje MIDI hudbu prostřednictvím CAMD a také hudební stopy ve formátu WAV a MP3. Tato volba může být pro někoho někoho těžká, jelikož hudba je streamovaná z paměti, takže se nemusí vejít, pokud disponujete menší porcí RAM (pro WAV je doporučen 22 KHz 8bitový monofonní zvuk, který je dobrou rovnováhou mezi zvukem kvalitou a velikostí).

Z ovládacích prvků je možné také vybrat ovladač pro PlayStation, CD32 a nebo hrát klasicky na klávesnici a myši, což asi bude pro většinu nejjistější volba. Hra podporuje multiplayer pro 8 hráčů, přes TCP/IP síť. Pro hračičky je zde také Build Editor na editaci levelů, ale zde musíte počítat s minimálním rozlišením 640×480.

Port hry má poměrně dost vymožeností, teďka jen záleží jak výkonný kousek Amigy vlastníte. Více podrobností ohledně spuštění hry naleznete na odkazu níže.

Další
Download
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button