InternetNovinky

The Graftgold Story: crowdfundingová kampaň

Pro fanoušky retra odtikává posledních pár hodin, kdy běží zajímavá crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter.

Podle náhledového obrázku je vidět, že se opět jedná o další knihu, tentokrát věnovanou vývojářské společnosti Graftgold, kterou si budou převážně pamatovat milovníci 8bitových a 16bitových počítačů.

 Společnost Graftgold byla založena v raných 80. letech dvěma vášnivými vývojáři, Andrew Braybrookem a Stevem Turnerm, kteří se chtěli podílet na rostoucím průmyslu videoher. Společnost se rychle proslavila díky svému inovativnímu přístupu k designu her a technologickému know-how.

Mezi nejznámější hry, které Graftgold vyvinul, můžeme zařadit Uridium, Paradroid, a Quazatron. Hry, které byly nejen komerčně úspěšné, ale také vysoko hodnocené kritiky pro svou originalitu a hratelnost.

O knize

Dle posledních informací se některé části knihy se ještě tvoří. Sekce historie pokryje prvních padesát stránek knihy, kde najdete rozhovory s Andrewem a Stevem a mnoha dalšími lidmi, kteří pracovali ve společnosti Graftgold. Bude následovat sekce memoárů a střední sekce se bude věnovat všem hrám, které Graftgold kdy vyrobil a na kterých pracoval.

Z odměn si lze vybrat i variantu, kdy dostanete po vydání knihu a zarámovaný výtisk ve formátu A3 s herní tématikou, který bude podepsán Andrewem Braybrookem a Stevem Turnerem.

Zdroj
kickstarter.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button