InternetNovinky

SidTracker64 – tvoříme SID chiptune na iPadu

Jste hudebník a nebo se jím chcete stát? Jestli k těmto volbám přidáte, že máte rádi chip hudbu, máte možnost se stát novým Robem Hubbardem!

Málokomu se doma asi jen tak válí circuit bent syntezátor, klávesy, kytara, bubny a další hudební náčiní. No.. to jsem trochu ustřelil, tolik věcí potřebovat nebudeme. Takže se vrátím na nočník a budeme pokračovat v nakousnutém tématu dále.

Chiptune, SID, C64? Ano, tam jsme skončili, u skládání hudby. C64 už doma bohužel nemáme, protože jsme jí před lety vyměnili za útratu v místní pochybné čtyřce. Ale válí se nám doma tablet, v nejlepším případě se jedná o iPad. Jestliže na poslední slovo v předchozí větě souhlasně kýváte, tak jste na poloviční cestě k tvorbě SID hudby.

SidTracker64 – tvoříme SID chiptune na iPadu

Rob Hubbard – britský hudební skladatel, jehož hudbu nalezneme ve hrách Commando, Monty on the Run, International Karate na C64.

SidTracker64 je aplikace, kterou jste hledali! Je vybavena emulací zvukového čipu SID, sekvencerem, editorem nástrojů (včetně pokročilých úprav wavetable a MIDI vstupu). V českém AppStore je ke koupení za slušných 229,-.

SidTracker64 je vhodný pro každého, od absolutního začátečníka (jako jsem já), až po dokonalého mistra chiptunes. Po spuštění aplikace vás přivítá notoricky známá modrá obrazovka C64, která poté „načte“ ovládací panel syntezátoru. Asi se nejdříve leknete spousty konflíků, tlačítek a přepínačů, ale aplikace obsahuje podrobný návod, který prvotní leknutí zažene během okamžiku.

Jdete do toho?

Další
WWWAppStore
Zdroj
ausretrogamer.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button