AmigaNovinky

Jump! Na Amigu se valí 3D Boing Ball ve vesmíru

Demosceneři z Polska se vracejí na scénu. A bude se to valit. Ne, nebude to žádné demo, ale přímo 3D hra. Komerční hra pro základní Amigu 1200 s nějakou Fast RAM, která přinese plno zábavy při skákání.

Amiga scéna nás stále zásobuje dobrými věcmi. Jedním z posledních počinů bude i tato zajímavá hra od polských demoscenerů Kefir/Union (kód) a XTD/Lamers (hudba). Jump! je AGA verze hry nazvané Yoomp! Už dnes je možné hru předobjednat, oficiální vydání bude někdy na jaře tohoto roku. Jaro se blíží, nějak tak to bylo v jednom nejmenovaném seriálu, ne?

Jaro nejaro, jak to v poslední době u různých her bývá, i v tomto případě Amiga není původní platforma. Cesta vede na Atari XL/XE, kde vznikla výše jmenovaná hra Yoomp! Aby toho nebylo málo. pak je zde ještě Yoomp! 64. Hra která původně vyšla v roce 2020 ve spolupráci RGCD a Psytronik Software na C64, „překvapivě“ také jako port fantastické hry Yoomp! Konec Yoompování, nebo se do toho zamotáme. Jdeme dál.

Jump! Na Amigu se valí 3D Boing Ball ve vesmíru

Hra obsahovala herní mechanismy, ve kterých je třeba odrážet míček skrz mnoho trojrozměrných trubek s texturou, k tomu nasbírat co nejvíce bodů a zároveň dojet herní úroveň do konce, aniž by hráč s míčkem skončil mimo herní pole. Oproti verzi pro Atari je zde několik rozdílů, např. speciální oranžová bonusová políčka a několik dalších věcí.

Co musím mít a co dostanu?
Jak jsem psal v úvodu, hra nemá prakticky žádné extremní nároky na své spuštění. V tomto případě bude stačit holá Amiga 1200 s nějakou pamětí navíc. Což dle oficiálních stránek je celkem 6 MB RAM, aby vše bylo plynulé.

Ve hře bude 22 herních úrovní, kde vás požene dopředu 5 doprovodných tracků. Žádný prokládaný režim se nekoná, nebojte. Žádný epileptický záchvat nehrozí, protože se budeme koukat na herní dění v rozlišení 320 x 256 pixelů, která nám nabídne 256 barev. To vše půjde ovládat klávesnicí a nebo joystickem.

Kdy, kde a za kolik
Koupěchtiví zájemci mohou volit mezi krabicovou verzí (45 EUR) a digitální kopií (29 EUR). V krabicové verzi obdržíte: lesklou kartonovou krabici, hru na CD a USB, návod k použití, rozhovory s autory a nějaký gadget s překvapením.

Práce na hře se podle autorů chýlí ke konci. Engine, hudba a herní logika jsou hotové. Grafika, hratelnost a mapy úrovní se jen dolaďují. Takže za nějaký blízký čas bude vše ukuchtěno a nabídnuto zájemcům. Čekejte, že jaro 2022 se přivalí brzy.

Další
Předprodej
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button