C64Novinky

Na svět se klube Ninja Gaiden pro C64

Tato novinka by mohla potěšit zklamané hráče Shadow Warriors. Na C64 se nejedná o úplně nejpovedenější hru a navíc prakticky není ničím podobná hře Ninja Gaiden, ze které měla vycházet.

Vývojář zeeWolf64 pracuje na velmi slušně vypadající verzi Ninja Gaiden pro C64. Jak uvádí, neexistuje žádný časový plán vydání, nicméně pozitivní je, že se v současné době začal věnovat kódu nepřátel a doufá, že brzy bude mít první úroveň své protivníky (novinka aktualizována o nové video ze dne 7.2. 2020).

Hra Ninja Gaiden vyšla v Japonsku pod názvem Ninja Ryūkenden (Legenda o dračím meči nindžů) a v Evropě byla vydána pod názvem Shadow Warriors.

Jedná se o zboku viděnou filmovou akční plošinovku. Pro NES ji vyvinula a vydala společnost Tecmo a pod hlavičkou Ocean Software byla vydána na dalších pět platforem domácích počítačů (Amiga, Atari ST, C64, ZX Spectrum a Amstrad CPC).

Na svět se klube Ninja Gaiden pro C64

Podle stránky Lemon64 byla verze pro C64 pouze „stín“ arkádového originálu. Když už toho tolik v původní verzi chybělo, pohledy majitelů „céšedesátčtyřky” se v posledních dnech upírají s nadějí, že zeeWolf64 vytvoří důstojný klon této rubačky na legendární domácí počítač od společnosti Commodore. O vývoji hry se můžete dočíst na fóru.

Zdroj
oldschoolgamermagazine.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button