C64Novinky

Preview Chaos Engine pro C64 ke stažení

Preview ikonické střílečky od Bitmap Brothers pro počítač C64 je nyní ke stažení. V tomto preview je hratelný první level, i když je zřejmé, že spousta věcí ještě potřebuje upravit do finální podoby.

Zda hra bude někdy dokončena do finální podoby, zůstává nejisté a je to otázka, na kterou v současné době neexistuje jasná odpověď. Nicméně, měli bychom ocenit možnost vyzkoušet si hratelné preview. To nám dává představu o tom, jak by hra mohla vypadat a fungovat na oblíbené „céšedesátčtyřce“.

O hře

Chaos Engine (známá v Severní Americe pod názvem Soldiers of Fortune) je ikonická střílečka, kde pohled na svět pozorujeme z nadhledu, hru vyvinula společnost Bitmap Brothers a vydala jí v roce 1993 pro Amigu. Tato hra byla známá pro svůj inovativní design, technické provedení a byla považována za jednu z nejlepších her své doby. 

Hra byla později portována na další platformy, včetně MS-DOS, Super Nintendo Entertainment System, Atari ST, RISC OS a Mega Drive.

Hru je možné stáhnout ve formátu D64 a zahrát si jí v oblíbeném emulátoru. Pro ty, kteří dávají přednost hraní bez potřeby instalace dalšího softwaru, je dole pod článkem k dispozici odkaz na online verzi hry. K jejímu spuštění vám bude stačit pouze webový prohlížeč.

Příběh

Hra je zasazena do viktoriánské éry plné parních strojů a mechanických vynálezů. Hlavní příběh se točí kolem „Chaos Engine“, stroje vytvořeného šíleným vědcem, který se vymkl kontrole a změnil celý svět v chaotické a nebezpečné prostředí plné mutantů, strojů a jiných nepřátel. Hráči se ujmou role najatých žoldáků, kteří jsou posláni, aby našli a zastavili stroj, obnovili pořádek a zachránili svět před úplným zánikem.

Ve hře hráči kontrolují dva žoldáky z šesti možných charakterů, každý vyniká unikátní schopností a zbraní. Hra podporuje jak sólo hru, tak i kooperativní multiplayer pro dva hráče. Herní svět je rozdělen do několika úrovní, z nichž každá obsahuje řadu hádanek, pastí, nepřátel a bossů. Postupem hrou hráči sbírají peníze, za které si mohou vylepšovat své zbraně, schopnosti a kupovat různé power-upy.

Další
csdb.dkOnline verze
Zdroj
twitter.com/MoreC64

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button