AmigaNovinky

Mobilní hra ‚Doom RPG‘ přichází na Amigu

Doom RPG, původně mobilní hra, kterou si mnozí pamatují z dob Java her na telefonech Nokia, se dočkal svého portu pro platformu Amiga, od známého vývojáře jménem Szilárd Biró (BSzili).

Doom RPG je akční role-playing hra pro mobilní telefony, vydaná v září 2005. Tento titul úspěšně spojuje prvky legendární střílečky Doom s RPG prvky. Za vývojem stojí společnost id Software ve spolupráci s Fountainhead Entertainment.

Oproti původnímu Doomu zde nalezneme tahovou strategii. Hráči se pohybují po mřížce, kde každý jejich krok nebo akce odpovídá jednomu tahu, což přináší do hry taktický rozměr. Souboje s démony a monstry jsou zprostředkovány prostřednictvím bohatého arzenálu ikonických zbraní typických pro sérii.

Hra nabízí systém úrovní a zkušeností, který hráčům umožňuje postupné zlepšování dovedností a vylepšování zbraní. Děj se točí kolem základny na Marsu, kde hlavní hrdina odhaluje tajemství spojené s invazí démonů. Příběh je prezentován skrze dialogy a mise, což obohacuje jinak převážně akční hratelnost.

Mobilní hra 'Doom RPG' přichází na Amigu

Systémové požadavky

Pro spuštění Doom RPG na Amize jsou vyžadovány následující hardwarové požadavky:

  • Procesor 68020
  • RTG (High Color) nebo čipset AGA
  • 4 MB Fast RAM
  • 3 MB volného místa na disku
  • Podpora AGA

Hra je vykreslována v 16bitovém barevném režimu. Na systémech s AGA čipsetem je obraz zobrazen v módu HAM8, kde jeden pixel odpovídá čtyřem HAM pixelům. Největší podporované rozlišení pro plynulé vykreslování je 160×128, což na nativní obrazovce odpovídá 640×128. Doporučuje se použít Kickstart 3.1 pro jeho Super-Lores mód, který se hodí pro toto rozlišení. Rychlost procesoru výrazně neovlivňuje výkon, hlavním omezením je šířka pásma Chip RAM.

Mobilní hra 'Doom RPG' přichází na Amigu

RTG podpora
Při použití RTG jsou podporována rozlišení až do 800×600, za předpokladu, že grafická karta podporuje režimy obrazovky high color (15-bitové nebo lepší).

Video nastavení
Většina nastavení, jako rozlišení nebo režim celé obrazovky, se projeví až po restartu hry. Pokud dojde k chybě a hra nenaběhne, stačí smazat konfigurační soubor. Textury stropů a podlah lze přepínat za běhu, jejich vypnutí může zlepšit čitelnost grafiky při nižších rozlišeních.

Zvuk
Podporována je Paula, tak i systém AHI. Původní hra neměla žádnou hudební složku během hry, pouze několik MIDI souborů pro menu a informační obrazovky. Implementace hudby nebyla realizována.

Ovládání
Ovládání hry lze zkontrolovat a přizpůsobit v menu „Options / Input / Bindings“. Podporovány jsou klávesnice a ovladače CD32 kompatibilní s lowlevel.library. Všechny herní nápovědy týkající se ovládání, které byly napsány pro původní mobilní hru, neplatí.

Herní data
Doom RPG je nyní klasifikován jako abandonware a dočasně je ke stažení na webové stránce autora. Archiv s herními daty stačí zkopírovat do složky s hrou vedle spustitelného souboru (archiv nerozbalovat!).

Další
Amiga portHlavní data hry
Zdroj
eab.abime.net

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button