NintendoNovinky

Temnou skákačku L’Abbaye des Morts si zahrajete i na NES

Minulý rok byl velmi plodný na portace různých her na další platformy. Jednu z těch nejhezčích mohou fanoušci Nintenda už nějaký čas prohánět na NES konzolích. A jak zmiňují původní autoři, jedná se retro hru, která přináší temné vzpomínky na minulost.

Temnou skákačku L'Abbaye des Morts si zahrajete i na NES

Stejně jako v původní verzi hrajete za jednoho z katarů, kteří hlásali Kristovu chudobu a obhajovali život bez materiálních nároků, byli katolickou církví považováni za kacíře a následně vyhnáni z francouzského regionu Languedoc. Jeden z nich, jménem Jean Raymond, našel starý kostel, v němž se ukryl před křižáky, aniž by tušil, že pod jeho troskami je pohřbeno dávné zlo.

Temnou skákačku L'Abbaye des Morts si zahrajete i na NES

Samotná hra nabízí spoustu místností k prozkoumání a nepřátel, kterým se musíte vyhnout, něco na způsob hry Jet Set Willy. L’Abbaye des Morts je ideální hrou pro fanoušky retro her, ale také i pro později narozené. Kdo vlastní konzoli NES od Nintenda, ten si může objednat rovnou cartridge.

Jako kataři či albigenští byli nazýváni členové velkého středověkého křesťanského náboženského hnutí na Západě. Sami členové hnutí se považovali za křesťany a označovali se jako praví křesťané nebo dobří lidé.

Temnou skákačku L'Abbaye des Morts si zahrajete i na NES

Hra je dostupná také pro další platformy, jako je PC, ZX Spectrum, C64 a Sega MegaDrive. Původně vyšla v roce 2010 a na svědomí jí má vývojář Locomalito a Gryzor87, který se postaral o hudbu a zvuky.
Po více než 10ti letech od jejího vzniku je možné si jí zahrát na herních konzolích NES/Famicon, díky Parisoft Games. Jestliže prahnete po fyzické catridge, svojí myšku rovnou nasměrujte na odkaz francouzského obchodu Broke Studio, kde mají v nabídce více zajímavých her.

Další
DownloadEshop (cartridge)
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button