C64Novinky

Paper Planes, aneb bláznivá letadélka pro C64

Paper Planes je nová hra pro počítač Commodore C64, kterou vyvinula společnost Arlasoft. Ve hře musíte posbírat co nejvíce žlutých předmětů a zároveň řídit vlevo a vpravo, abyste se vyhnuli stále se zvyšujícímu počtu nepřátelských letadel a nesrazili se. Prostě blázinec.

Nepřátelská letadla se pohybují stejnou cestou jako vy, s tím rozdílem, že na rozdíl od vás nemohou obletět obrazovku z jedné strany na druhou a místo toho se otočí.

Paper Planes, aneb bláznivá letadélka pro C64

To znamená, že můžete zkoušet různé strategie, jak manipulovat s pohybem nepřátel, nebo se jednoduše spolehnout na rychlé reflexy a vyhnout se problémům s hrozící srážkou. Jedná se o ideální průpravu pro zájemce o zaměstnaní leteckého dispečera.

Aby to nebylo jednotvárné, tak ve hře najdeme také powerupy, které dokáží na několik sekund (jedná se přesně o 8s) ovlivnit dění na obrazovce. Když vyprší, zobrazí se zvukové a vizuální upozornění.

  • S – Zpomalení nepřátelských letadel (nejčastější)
  • I  – Nezranitelnost při srážce s nepřátelským letadlem
  • E – Nepřátelé opouštějí okraj obrazovky (nejméně časté)

I když nemáte C64, tak si hru můžete na odkazu níže pustit v prohlížeči. Určitě stojí za vyzkoušení.

Další
Download
Zdroj
commodore-news.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button