AmstradNovinky

Opičák Toki se brzy bude prohánět na Amstradu

Na počítače Amstrad v poslední době vychází poměrně dost velmi zajímavých herních kousků.

Připomenout si můžeme velmi dobře hodnocený a krásně vypadající Pinball Dreams, následovaný Ghosts ‚n Goblins (zatím jen preview), Alcon 2020, Red Sunset, SGT. Helmet Training Day 2020 a The Abduction of Oscar Z.

Pro milovníky této platformy je dobrá zpráva, že vlna novinek neustává a další kousky jsou na obzoru (Rit and Tam, Wonder Boy remake), nově to bude známá hra s opičákem Toki.

Opičák Toki se brzy bude prohánět na Amstradu

Začátek historie této hry najdeme v zemi vycházejícího slunce, roku 1989 zde byla nově uvedena do heren. Jedná se o styl „run & gun“ a hráč ovládá začarovanou opici, která musí bojovat s hordami nepřátel, které likviduje energetickými koulemi (které létají z pusy, jen tak pro vysvětlení, aby nedošlo k nějakému nemístnému omylu).

Konečným cílem hry je zlý čaroděj, který zaklel Tokiho do opice, takže hodlá tento osud zvrátit na svou stranu. K tomu je mimochodem v plánu i zachránění unesené princezny.

Hra svého času vyšla na velké množství platforem (NES, Sega Mega Drive, Atari Lynx, Atari ST, Amiga a Commodore 64), před několika lety vyšel remake pro PC platformu a je možné jej zakoupit na platformě Steam.

Majitelé úžasně zajímavé mašinky, jménem Amstrad se po letech dočkají také. Níže je odkaz na stažení betaverze.

Další
TwitterDownload (beta)
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button