InternetNovinky

Kniha 68000: The Flame Wars ve slevě

Kniha pojednávající o historii počítačů, uvnitř kterých tepal legendární procesor Motorola 68000 je nyní ve slevě.

O knize

Kniha „68000: The Flame Wars“ přináší poutavý pohled na rivalitu mezi Amigou a Atari ST v druhé polovině 80. let 20. století. Toto dílo, které je výsledkem německo-francouzské koprodukce, kombinuje faktické informace s názorovými postoji a poskytuje čtenářům komplexní vhled do období, kdy tyto dva domácí počítače získaly velkou oblibu mezi svými fanoušky.

Od loňského června bylo možné knihu předobjednat, nyní je již skladem a je možné jí zakoupit u  německého nakladatelství Microzeit se slevou.

Pevná vazba knihy stojí 44,90 eura plus poštovné, přičemž zákazníci obdrží také bezplatnou PDF verzi. Při použití slevového kódu „45 Years MC68000“ získáte slevu 4,90 eura. Prvních 20 zákazníků, kteří tento kód použijí, obdrží navíc zdarma „Flame-Pack“ (viz „Perks“ původní crowdfundingové kampaně).

Kniha „68000: The Flame Wars“ je poměrně obsáhlá, má 400 stran plných barev, které jsou vytištěné na vysoce kvalitním ofsetovém papíře formátu 168 × 230 mm. Obálka této knihy nabízí také speciální úpravu.

Co najdeme uvnitř

Tento knižní kousek poskytuje otevřený pohled na „flame wars“, které rozdělily komunity počítačových nadšenců. Odhaluje původ těchto konfliktů, sleduje často vyhrocené debaty mezi fanoušky a odpůrci a objasňuje dopad těchto bitev na následující éru počítačů.

Příběh zobrazuje střet názorů a ukazuje velkou propast, kterou tyto 16bitové systémy vytvořily v transformující se technokratické komunitě, přičemž hledá body překryvu mezi technologií a humanitou, průmyslem a ambicemi.

Uvnitř je i speciální sekce, která je věnovaná 16bitovým hrám, která obsahuje 70 stran testů a srovnání různých her pro Amigu a Atari ST.

V knize se vyjadřují zástupci různých společností, historické osobnosti a najdeme zde plno exkluzivních článků a poučných rozhovorů. Mezi přispěvatele patří například Chris Swinson z Atari engineering, Christophe Boucourt z Amiga demoscene, Darryl Still (Atari UK), David J. Pleasance (Commodore UK), Mike Clarke (Psygnosis), Simon Butler (Ocean UK) a mnoho dalších.

Další
indiegogo.com
Zdroj
microzeit.comamiga-news.de

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button