Novinky

Turbo Outrun od Segy byl portován na Commodore Plus/4

Vývojáři, kteří stáli za loňskými porty her Lemmings a Empire Strikes Back pro Commodore Plus/4, se opět spojili, aby přenesli arkádovou klasiku Turbo Outrun od společnosti SEGA na tento starý domácí počítač.

Za naprogramování tohoto nového portu je zodpovědný TCFS, o grafiku se postaral Unreal a hudebník Csabo dodal nový soundtrack, který využívá výhody čipu TED počítače Commodore Plus/4.

Turbo Outrun byl původně vydán v roce 1989 pro arkádové automaty a následně byla hra portována na mnoho dalších počítačových platforem, včetně Atari ST, Commodore 64, Amiga, ZX Spectrum, Amstrad CPC, MS-DOS a Mega Drive.
Ve hře najdeme všech 16 úrovní a také zde je speciální funkce boost, která zvýší na krátkou dobu maximální rychlost.

V arkádové hře Daytona USA z roku 1993 lze píseň Turbo Outrun přehrát na obrazovce pro zadání iniciál TOR. Výsledkem je úvodních pár taktů skladby „Rush A Difficulty“.

Hru si můžete zdarma stáhnout z webových stránek Plus4World (odkaz pod článkem).

Zdroj
plus4world.powweb.comwikipedia.org

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button