Server

Vampire, demoscene, YouTube kanál a následný ban

Minulý pátek mi dorazil z Německa dlouho očekávaný Vampire V4+ Standalone. Takže jsem o víkendu trávil čas s tímto velmi zajímavým strojem (určitou formu recenze očekávejte možná později).

Kdo nezná, tak se jedná o kompaktní počítač, který je kompatibilní s počítači Amiga, které disponují procesory Motorola řady 68xxx. Výkonu má opravdu na rozdávání, je 300x rychlejší než základní Commodore Amiga 500 a nabízí oproti A500 tisíckrát více paměti (512MB RAM).

Vampire, demoscene, YouTube kanál a následný ban
Jelikož mám v oblibě demoscénu, tak jsem nelenil a nějaké výtvory spustil, abych zjistil kompatibilitu s tímto kouskem. Rovnou je pomocí grabovací karty Elgato HD 60S nahrával a poté exportoval na nový kanál, který jsem pro tento účel na YouTube vytvořil.

Vampire, demoscene, YouTube kanál a následný ban

Po nahrání několika testovacích videí jsem po několika hodinách zjistil, že kanál byl smazán společností Google, jelikož porušil jejich smluvní ujednání. Zajímavé, jelikož nahraná dema jsou v několika kusech (a kvalitách) na tomto video portále dostupné. Účet jsem měl na telefonu odhlášený, po opětovném přihlášení se kanál opětovně zobrazil. V emailu jsem nenašel žádné varování, ani v YouTube Studiu nic nebylo. Pouze chybělo jedno demo, Fetish od skupiny Ozone.

Vampire, demoscene, YouTube kanál a následný ban
Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Orwellovo heslo, které v dnešní všeobecné době plné korektnosti nabývá úplně nových rozměrů. Po diskuzi na Discordu Apollo Vampire teamu jsem se dozvěděl, že v poslední době se umělá inteligence chová ve spoustě případů nepředvídatelně a z různých sociálních sítí mizí příspěvky, které nemají ani náznak závadného obsahu.

Holt, vítejte v nové době, kdy technologie určují jaký obsah budete konzumovat. Demo najdete v sekci „Demoscene“. A jestli vás nějak negativně ovlivní? Já vás na začátku varoval. Nově v této kategorii také najdete produkci od skupin Spaceballs, Loonies, Haujobb, The Black Lotus a třeba legendární demo Relic od skupiny Nerve Axis. Přeji hezkou podívanou.

Další
Demoscene sekceYouTube

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button