ČasopisyExcalibur

Deuteros

31. století. Lidé za dlouhou dobu své existence stačili poprvé vzlétnout do vesmíru, vybudovat měsíční základnu, zničit si Zemi jadernou válkou, znovu začít Zemi osídlovat a také na všech planetách naší soustavy vybudovat stanice. Tak nějak končí první díl kosmického příběhu (Millennium 2.2), vymyšleného a stvořeného pracovníkem firmy Activision I. Birdem.

Deuteros

Zatímco naprogramování dalšího dílu trvalo dva roky, na Zemi zatím uběhlo téměř jedno tisíciletí. Lidé se dali do obnovy zpustošené Země (za tu dlouhou dobu stačili udělat malou, větší i největší privatizaci majetku, zbylého po jaderné válce) a není tedy divu, že se na okolní Vesmír jaksi pozapomnělo. Kolonisté se na odříznutých planetách mezitím silně nudili. Jejich jedinou zábavou a potěšením bylo pěstování nenávisti k pozemšťanům a neustálá mutace.

Nejlépe se to zdařilo přesídlencům na Jupiteru. Z nich se stali krutí Methanoidi s heslem „Dost bylo Země!“.

Když už lidé byli s matičkou Zemi hotovi (privatizační kupóny rozprodány, zbytek obětován bohům), vzpomněli si na Vesmír. Tak začala velká kosmická akce Deuteros.

Jako „ředitel Zeměkoule“ musíte vést naprosto všechno. Školit skupiny dobrovolníků do různých funkcí, kontrolovat výzkum, vývoj i výrobu. Na orbitě vytvořit vesmírnou stanici, podnikat výpravy na opuštěné planety. Po chvíli hry vám Methanoidi vyhlásí válku a to jsou další a další starosti.

Deuteros

Kdo hrál a dohrál předcházející díl, bude silně zklamán.

Tak se všelijak protloukáte kosmem, přijdete o základny, znovu je v krvavé řeži vybojujete nazpět a tak dále až do úplné porážky mutantů.

Kdo hrál a dohrál předcházející díl, bude silně zklamán. Grafikou ne. Je o třídu lepší než v Millenniu a udělaná ve stylu filmu „Vetřelci“. Ani nepočítanými zvukovými efekty. Je to strategie, v čem hra prohrává na celé čáře. Jen se např. vžijte do role ubohých Methonoidů, které program neúprosně nutí útočit na nejbližší pozemskou základnu. Pak stačí dva bojové křižníky nabité až po trysky zbraněmi a mutanti „jsou druhý“. Doufám, že se Activision nepustí v dohledné době do pokračování, protože je hřích ztrácet drahocenné hodiny zkoumáním hry o které pak musím říci, že je to hloupost!

LLG

Deuteros

Grafika - 35%
Hudba - 35%
Nápad - 55%
Zábava - 75%

50%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 7 z roku 1991.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button