ČasopisyExcalibur

Golden Axe

S černokněžníky a válečníky byla a vždycky bude práce – to ví každý správný player. Jeden takový darebák se na nás šklebí ze hry GOLDEN AXE od automatového giganta Segy.

Jmenuje se Death Adder a ve svém oboru rozhodně není žádným amatérem. Je profesionální zápornou postavou a z honorářů za hlavní role ve smutných a krvavých příbězích si vystavěl přepychový palác na samém kraji světa.

Jako každý správný neřád má i Adder řadu zarputilých nepřátel, ze kterých si vůbec nic nedělá. Jenomže posledně to přeci jenom přehnal – vztáhnul ruku na královský majestát. Proto se v Adderových stopách vydáváte vy v roli jeho úhlavního nepřítele.

Golden Axe

Hned na začátku hry vám doporučuji zavrhnout sličnou bojovnici i sveřepého trpaslíka (právě on se ohání zlatou sekerou) a zvolit si mladého válečníka s dlouhým mečem. To, jak s touto zbraní pracuje, si nemůžete nechat ujít!

Nyní se tedy vydejte na dlouhou, předlouhou cestu, posetou mraky nepřátel. Mimo různých darebáků narazíte občas na pidižvíky, od kterých můžete získat posilňující medicíny či jídlo. Pravda, než vám takový mrňous něco dá, musíte ho pořádně zkopat, ale stojí to za to. Také boj je občas zpestřen možností nasednout na nějakou tu jezdeckou příšerku, se kterou je pak život mstitele hned veselejší. A pokud se vám i potom zdá cesta do Adderova sídla příliš trnitá, rychle zavolejte nejbližšímu kamarádovi, připravte druhý joystick a druhého zabijáka. Ve dvou se to lépe táhne (i na černo-kněžníka).

Golden Axe

Pokud tedy máte alespoň kapku bojovné krve a doma nějaký ten počítač, neváhejte. Uchopte joystick, zpevněte zápěstí a vzhůru na Addera!

Chybí-li vám snad něco ze jmenovaných věcí , potom vezměte peníze a vyhledejte automatovou hernu. Jestliže jde s dobou, pak snad má v repertoáru nejúspěšnější hru, převedenou z automatů na počítače a tou je Golden Axe.

TAD

Golden Axe

Grafika - 91%
Hudba - 80%
Nápad - 80%
Zábava - 91%

86%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 7 z roku 1991.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button