C64Novinky

Corescape

Poté, co se váš poslední obchod s krystaly zvrtl (vaši obchodní partneři se vás rozhodli udat úřadům, aby si ponechali zboží, peníze a odměnu), se opět snažíte uniknout z galaktického impéria. Naštěstí máte velké šance; nacházíte se v jádru hlavní galaktické uzlové vesmírné stanice, kde je umístěna celá flotila impéria.

Takže to bude velmi jednoduché. Stačí se jen probojovat osmi úrovněmi. Stačí se vlastně jen řítit kupředu a střílet. To by měl zvládnout s prstem v nose opravdu každý. Nebo ne?

Corescape

Cheaty a obtížnost

Jestliže na vás při hraní přijde boží hněv a budete si muset někam rychle odskočit, bouchnutím do mezerníku hru pozastavíte.

K dispozici jsou ve hře různé cheaty, které lze aktivovat během hraní, ale jejich použití vám zabrání získání vysokého skóre.

  • T: nekonečné množství životů
  • L: další život
  • R: restartuje aktuální úroveň
  • S: přeskočí aktuální úroveň
  • H: zpomalí hru na poloviční rychlost

CorescapeBystřejší jedinci, které Bůh obdařil fungujícím mozkem si při zmínce o cheatech ve hře zamyšleně zadumají, jaký zde bude asi zádrhel.

Tak za prvé, bych ten prst z nosu doporučil vyndat. Jelikož se budete muset velmi usilovně soustředit na dění na obrazovce. Upozorňuji, že hru nedohrajete na první pokus, ani na desátý. Možná ani na dvacátý. Proč?

Náročnost a nastavená laťka obtížnosti, kterou musíte překonat bude v některých chvílích opravdu velmi frustrující. Pro zdárné dokončení se budete muset naučit jednotlivé úrovně, využívat celý vertikální rozsah obrazovky. Není to jen o vašich dovednostech s joystickem a reflexy Terminátora (i ten hru nedal napoprvé).

Jestliže stále se cítíte na to, že tuto výzvu hodláte podstoupit, tak níže najdete několik tipů, jak zlepšit své skóre.

Tipy pro hraní

Extra životy jsou štědře rozprostřeny po jednotlivých etapách (a ještě více v přestávkách). Obvykle nejsou na cestě, kudy vás hra vede, ale za zdmi nebo ve výklencích po stranách. K některým je velmi těžké se dostat a jsou spíše návnadou než bonusem.

Směr střel můžete ovládat horizontálním pohybem lodi. Tímto způsobem můžete ničit cíle na stěnách.

Všechny překážky jsou stoprocentně předvídatelné, takže je můžete znát předem a být ve správný čas na správném místě. Překonávání větších překážek je omezeno hlavně vaší horizontální rychlostí, takže dbejte na to, abyste se neustále pohybovali správným směrem, jinak se parádně rozsekáte.

Cheat s poloviční rychlostí je nejlepší způsob, jak si natrénovat záludné místa v úrovních. První dvě úrovně lze zvládnout bez ztráty jediné lodi.

Závěr

Nyní je to již jen na vás, zda podstoupíte tuto výzvu. Hra je určitě zajímavá, a pokud máte rádi rakety, sci-fi a osmibitové hry… Intenzivní akce a náročné mise jsou skvělou příležitostí pro otestování vašich reflexů a ukázání vesmíru, kdo je tady tím pravým hrdinou.

Zdroj
drmortalwombat.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button