AmigaNovinky

Final Fight Enhanced – vylepšená verze klasické mlátičky z roku 1991 pro Amigu

Před několika dny se objevila na Indie Retro News zpráva, že Brick Nash pracuje na vylepšené verzi bojovky ‚Final Fight‘, kterou v roce 1991 vypustil do světa U.S. Gold pro Amigu.

Jedná se o hru, která je i dnes v Amiga komunitě považována za ne tak úplně skvělou. Zde je jen několik příkladů (odkaz) – „Skutečný arkádový hit, který se na Amize stal opravdovým propadákem“ a „Tohle postihl v podstatě stejný osud, jako port Street Fighter II pro Amigu. Hry z CPS1 byly prostě na Amigu převedeny opravdu špatně“.

Zatímco vylepšená verze zatím vypadá mnohem lépe, než původní verze pro Amigu. Má vylepšenou barevnou paletu, podporuje 2 tlačítka na ovladači, plynulou snímkovou frekvenci, zdrojový kód je zcela nový a vytvořený 100% v assembleru. Vývojář však uvádí, že v současné době má hotový akorát první level a dva nepřátele. V tuto chvíli si dává od vývoje pauzu, jelikož si potřebuje na nějaký čas odpočinout (momentálně je trošku vyhořelý).

Final Fight Enhanced - vylepšená verze klasické mlátičky z roku 1991 pro Amigu

Toto preview běží pouze na procesoru 68020 a má zatím řadu různých problémů. Jako je třeba hloupá AI, problematický běh v módu 68000 a také musí vyřešit diskové rutiny a loadery, takže to co je vidět v sestříhané ukázce, jsou programy dva – titulní obrazovka a hra samotná. Práce na kompletní hře je poměrně dost, ale i tak se jedná o krásný výsledek, jelikož Brick se učil Assembly minulé léto! Více naleznete ve fóru EAB.

Další
eab.abime.net
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button