AtariNovinky

Alice Sisters: kooperativní hra pro Atari Falcon

Po třech letech vývoje je konečně dostupná nová videohra pro počítače Atari Falcon. Tato hra, která vás zavede do světa, kde hlavní hrdinky, Alice a její sestra musí zachránit svou maminku unesenou zlým padouchem.

O hře

Hra vás povede přes 28 úrovní rozložených do čtyř světů, přičemž každý svět vyvrcholí finálním soubojem s padouchem. Hráči mohou hrát samostatně, přepínat mezi postavami, nebo si užít kooperativní režim pro dva hráče. Každá ze sester má svou unikátní schopnost – Alice může měnit velikost skákáním na magické houby (zajímavá vlastnost). Díky zmenšení dokáže procházet úzkými prostory, ale na druhou stranu, nebude moci skákat vysoko a ani daleko. Sestra Alice hází míče, aby odrážela nepřátele nebo rozbíjela kameny blokující cestu. Jak je vidět, obě se ideálně doplňují.

Platformy

Kromě Atari Falcon je hra dostupná pro řadu dalších platforem, včetně PC s operačním systémem Windows 7, 10 a nebo vyšším, Linux (pouze 64bit, vyžadována je knihovna SDL2, SDL2_mixer), dostupné jsou také fyzické verze pro herní konzole Sega Mega Drive, Gameboy Advance a Dreamcast, které je možné zakoupit na stránce www.orionsoft.games.

Původně byla hra vytvořena pro herní konzoli Sega Mega Drive a následně portována na Dreamcast, Gameboy Advance, PC, PS4, Switch a Xbox One.

Technické požadavky

Hra vyžaduje Atari Falcon 030/060, 7 MB RAM a 26 MB volného místa na disku, je kompatibilní s VGA i televizními obrazovkami. Přestože finální hra zabírá až 22 MB na pevném disku, podařilo se hru zkomprimovat tak, aby bylo možné ji nainstalovat pouze ze 4 HD disket!

Verze pro Atari Falcon, na jejímž portování vývojář strávil téměř tři roky, není dle jeho slov dokonalá. Kvůli hardwarovým omezením Atari Falcon oproti Sega Mega Drive obsahuje určité úpravy. Portování vyžadovalo obrovské úsilí; přibližně 2000 řádků assemblerového kódu zabírá jen část pro zpracování grafiky. Hra běží na 30 fps – ano, není to ideální číslo, a občas se mohou objevit drobné grafické chyby. Hra by mohla běžet na 60 fps s použitím pokročilých technik kódování, ale s jeho programátorskými dovednostmi dosáhl toho nejlepšího možného výsledku, jakého byl schopen.

Další
orionsoft.games
Zdroj
orionsoft.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button