ČasopisyExcalibur

Dark Side – návod

Dark Side (Tmavá strana) patří do zlatého fondu trojmozměrných her. Byla vytvořena už v roce 1988 s pomocí systému Freescape firmou Incentive, která patří ke světové špičce.

Nejde o odvrácenou stranu našeho Měsíce, ale měsíce Tricuspid. Vesmírní zabijáci Ketarové se rozhodli zničit planetu Evarth a proto potají (na straně trvale odvrácené od planety) zkonstruovali a vybudovali na jejím jediném měsíci ohromnou superzbraň. Všechno nastavili na automatický chod a před svým odletem z měsíce zabezpečili důmyslným ochranným zařízením.

Naštěstí se Evarťané na poslední chvílí dozvěděli o existenci ničivé zbraně ZEPHYR 1 a vyslali na měsíc průzkumníka, který má jediný úkol – zastavit smrtící zbraň. Dobrý začátek zajímavé hry, ne? A jak superzbraň vypadá a funguje?

Dark Side – návod
Dark Side, ZX Spectrum
95% Crash!
87% ST/Amiga Format
64% Amiga Computing
60% Commodore User

Další recenze..

ZEPHYR 1 pomalu shromažďuje sluneční energii pomocí pětadvaceti sběračů energie (ENERGY COLLECTON DEVICE – ECD) proto, aby ji mohl v jediném okamžiku vyzářit ve smrtící dávce na nešťastnou planetu. Sluneční kolektory, postavené na vysokých sloupech, jsou mezi sebou propojeny velmi spletitou sítí kabelů. Musíš laserem postupně zničit všechny energetické krystaly na vrcholech sloupů ECD a zastavit tak přísun energie do ZEPHYRU. Přímo lze zničit jen takový sběrač ECD, který je spojen jenom s jedním činným zařízenim ECD. Je-li však spojen se dvěma nebo více fungujícími ECD, za chvíli se rozstřílený energetický krystal regeneruje. Proto ze všeho nejdříve pečlivě prozkoumej propojení ECD!

Měsíc je rozdělen na několik sektorů, zbraň ZEPHYR 1 je umístěna v sektoru Dark Side. Na Tricuspidu nalezneš i budovy, sklady, tajné průchody, rozsáhlou síť podzemních tunelů, teleporty. Nepříjemné bude zejména první setkání s obrannými tanky a družicemi, které tu ničí vše, co se hýbe. Některé sektory jsou ochraňovány tepelnou (infra) ostrahou a jakmile do nich vstoupíš, pak většinou skončís ve vězení.

Zbraň ZEPHYR 1 je navíc chráněna silovým polem. K ní se dostaneš jen tehdy, získáš-li čtyři teleportační krystaly (TELEPOD CRYSTAL) a složíš-li nápis z písmen na stěně.

Dark Side – návod
Dark Side, ZX Spectrum

Stručný návod pro tápající:

Nejprve musíš snížit rychlost nabíjení ZEPHYRU zničením několika ECD. Doporučuji započít v sektoru SIRIUS, pak pokračovat do UMBRIEL, FOMALHAUT atd. Vrať se zpět do SIRIA a střílej do hranolu na budově tak dlouho, dokud se otáči. Objeví se tajný vchod do CANOPUS WALKWAY. Uvnitř najdeš TELEPOD CRYSTAL (TC 1). Stačí se jej dotknout a krystal je tvůj!

Pak se musíš dostat do vězení (I. O. CONFINEMENT). Střílej chviličku do oken „věžiček“ a objeví se VC 2. Chtě nechtě musíš potom obětovat trochu paliva, jinak z vězení neunikneš. V sektoru PSYCHE najdi malou budku, ve které je umístěn hlavní teleport.

Vystřel do VC 1 na malé plošince uprostřed. Vyjdi ven a seber písmeno „D“. Vrať se do teleportu a střel do TC 2. Vyjdi a seber znak „A“. Podívej se v PSYCHE na průčelí budovy a najdeš TC 3. Opakuj popsaný postup s teleportem, tím získáš písmeno „R“.

Dark Side – návod
Dark Side, mapa časopis Excalibur

V Ganymede Store (sektor REGULUS) jdi vpravo, dírou se dostaneš do druhé mistnosti. Vystřel na znak sekery, přitom miř na ostři. Po dobrém zásahu sekera „spadne“ a tak se vytvoří v sektoru SIRIUS díra ve střeše skladu. Sestřel krychli, kterou najdeš uvnitř. Pak sestup do EQUATOR TUNNEL a hledej místo s třemi lampami. Střel do drátu prostřední lampy (jak slizce podlé). Světlo se změní v VC 4. Vrať se do PSYCHE, střel do VC 4 a seber písmeno „K“. Znovu se teleportem přenes do PSYCHE. Na budově (konečně!) spatříš slozený nápis „DARK“ a bránu do sektoru DARK SIDE otevřenou.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button