ArcadeNovinky

Analogue Pocket: Nový firmware 2.2

Pro kapesní konzoli od společnosti Analogue, Inc. byl vydán nový firmware, který rozšiřuje možnosti tohoto krásného kousku hardware. Dle mého subjektivního názoru se jedná o nejlepší kapesní konzoli, kde lze hrát retro hry. 

Blíže o konzoli

Analog Pocket je přenosná herní konzole, která byla vyvinuta společností Analogue, Inc. Tato konzole je navržena tak, aby poskytovala vysokou kompatibilitu s mnoha staršími herními systémy, zejména s hrami pro Game Boy, Game Boy Color a Game Boy Advance, ale díky podpoře adaptérů podporuje i další systémy, jako jsou Sega Game Gear, Neo Geo Pocket Color a Atari Lynx.

Specifikace

  • Displej: Analogue Pocket vyniká svým 3,5palcovým LCD displejem s rozlišením 1600 x 1440 pixelů. Toto rozlišení je zhruba desetkrát vyšší než u původního Game Boye, což zajišťuje, že hry jsou zobrazeny s výjimečnou ostrostí a detaily.
  • FPGA: Nejedná se o softwarovou emulaci!
  • Univerzálnost: Konzole nabízí řadu pokročilých funkcí, včetně možnosti použití jako MIDI zařízení nebo připojení k počítači pro programování vlastních her a aplikací. Další zajímavou funkcí je také vestavěný nástroj pro tvorbu hudby Nanoloop, který slouží pro skládání hudby a tvorbu zvuků.
  • Design: Konzole je navržena s důrazem na kvalitu (což se také odráží v její ceně) a prémiové materiály. Konzole také umožňuje připojení k televizi přes dokovací stanici, což rozšiřuje možnosti, jak si užít oblíbené hry.
Analogue Pocket
Analogue, Inc.
Přenosná herní konzole se těší velké oblibě mezi fanoušky retro her a je dostupná pro zákazníky v mnoha okolních zemích (kde najdeme i Slovensko). Bohužel, český trh zůstává zatím mimo dosah oficiální distribuce.

 

Nový firmware

Společnost Analogue, Inc. oznámila vydání nového firmware. Aktualizace s označením 2.2 přináší řadu vylepšení a novinek, přičemž hlavním lákadlem je rozšířená podpora pro cartridge (Neo Geo Pocket/Color, Atari Lynx, TurboGrafx-16/PC Engine & SuperGrafx), které umožňují spouštět hry ze starých přenosných konzolí na tomto FPGA zařízení.

Analogue Pocket
Analogue, Inc.

Dále aktualizace zlepšuje funkci „Memories“ a režim spánku/buzení (Sleep/Wake) pro hry TG16, PCE, SuperGrafx a Lynx.

Zajímavou novinkou je také funkce „Boot to Cartridge“, která nyní přeskočí obrazovku s detailem o hře a umožní hráčům rychlejší přístup k jejich oblíbeným titulům.

Kromě hlavních novinek přináší aktualizace 2.2 také několik technických oprav a vylepšení. Mezi ně patří oprava načítání datových slotů v Analogue Pocket Frameworku (APF), kde byly problémy s velikostmi assetů, které nebyly dělitelné čtyřmi. Dále byl vyřešen problém, kdy ovladače občas nereagovaly na stisknutí klávesové kombinace Down+Select v dokovací stanici. Také došlo k úpravě zarovnání videa na displeji, aby bylo zobrazení symetričtější.

Další
analogue.link
Zdroj
analogue.co

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button