AtariInternetNovinky

Atari Gamestation Portable, novinka pro rok 2024

Chystají se další retro konzole, opět pro fanoušky společnosti Atari. Výrobce retro hardwaru, společnost  My Arcade na veletrhu Consumer Electronics Show ukázal svou řadu produktů pro rok 2024.

Z představeých modelů je asi nejzajímavější Atari Gamestation Portable. Jedná se o přenosnou herní konzoli, která je vybavena 7″ obrazovkou s vysokým rozlišením, dobíjecí baterií a spoustou předinstalovaných klasických her od Atari. Co je na této konzoli zajímavé? Trackball a pádlový ovladač.

Na Atari VCS / 2600 bylo možné pomocí pádlového ovladače CX30 hrát hry, jako Breakout, Canyon Bomber, Night Driver a Video Olympics. Ve hrách Centipede, Millipede a Missile Command byl využíván ovladač Trak-Ball.

Oznámených konzolí je o mnoho více, na veletrhu CES 2024 oznámila společnost My Arcade i další kousky, které jsou licencované společností Atari. Atari Gamestation Remix, Atari Gamestation Joypad, Atari Gamestation Joystick a stolní arkádové systémy Atari Mega a Super Player. Některé z nich si můžete prohlédnout v galerii.

Atari Mega Player a Atari Super Player jsou zmenšené retro automaty, které známe z různých heren. Budou obsahovat (zatím neznámé) licencované tituly, mechanický joystick, akční tlačítka a také pádlový ovadač a Trak-Ball. Liší se od sebe pouze velikostí displeje. Mega Player má 10,1″ a Super Player 7″. Dostupnost těchto kousků je plánována na 4. čtvrtletí 2024.

Zdroj
myarcadegaming.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button