C64Novinky

Další preview Another Worldu na C64!

Zpátky do minulosti a ještě dál. Kultovní klasická plošinovka se po letech podívá na další platformu od společnosti Commodore. Tentokrát na 8bitový C64.

Another World, méně známý také jako Out Of This World vyšel od svého debutu na Amize na velkém množství platforem.

Od svého vydání si získal kultovní status, jak mezi mezi kritiky, tak i mezi hráči. Hra zaujala především svojí grafikou, hudbou a zejména filmovým zpracováním scén.

Další preview Another Worldu na C64!

Francouzký kodér Eric Majikeyric na YouTube nahrál další ukázku tohoto portu. Dle jeho slov byl kompletně předělaný grafický engine, kdy je vše renderováno v chunky bufferu, než je finálně zkonvertováno na bitmapovou grafiku. Dále engine umožňuje míchání a maskování polygonů. Na hře je ještě mnoho práce, takže nepočítejte, že se brzy dočkáme finální verze.

Také se těšíte, až si tuhle kultovní klasiku zahrajete na C64? Já ano, dohrál jsem jí na Amize a PC, takže budu mít další výzvu.

Další
Eric Majikeyric
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button