Amiga ReviewČasopisy

Black Viper

Hra, jež přišla v nesprávný čas.

Black může být třeba Denim, Celebration nebo Magie. Black však může být také Viper a právě stejnojmennou hru vytvořila italská skupina „Light Shock“ a nám ji k otestování poskytla rakouská producentská firma „NEO Software“.

„Černá zmije“, jak zní doslovný český překlad, je název motorky s futuristickým designem, která upoutá již na originální krabici. A co nečekaného se skrývá uvnitř? Pět disket se hrou, která lze bez problémů nainstalovat na harddisk, což jednoho po zkušenostech s Teamem 17 až překvapí.

Black Viper

Pár slov k příběhu

Během podařeného intra, kde nám hlas vypravěče připomene Roadkill, se dovídáme, že v ponuré, ne až tak vzdálené budoucnosti je svět zdevastován po nukleárním konfliktu. Ti, co celou válku zapříčinili se skrývají v podzemí a odtud řídí žoldácké tlupy, které mají vládu nad zbytkem radioaktivitou nezamořených ulic. Pod vedením charismatického vůdce Kadana se zformuje hrstka odporu. Ovládá několik měst a podaří se jí získat mapu cesty vedoucí k vchodu do podzemí. Náhle je však na Kachna spáchán atentát. Úspěšný atentát. Po několika letech, kdy rebelové ztratili jedno město za druhým, až se opevní v posledním, je Efrimu Kadanovi, synovi slavného Kadana, dvacet pět let. Jeho otec mu zanechal na počítači zprávu, v níž mu předává vedení povstalců a odkazuje jeho mnohoúčelovou motorku, jež se zove „Black Viper 003“ u jízda novodobého Jamese Deana může začít.

Po klasickém úvodu následuje ještě klasičtější hra

Mnohé určitě potěší podpora také dvoutlačítkového joysticku a joypadu. Což bohužel dosud nebývá až takovou samozřejmostí. Budete se prohánět po 22 tratích s apokalyptickými motivy. Uvyknete se pohledu na zničené budovy a mosty. Všechno v 32 barvách. Vám je to málo? Můžete si vybrat z osmi zbraní, které si spolu s vylepšováním motorky můžete za získané peníze nakoupit na konci tratí. Ani tohle vás neohromí? Jízdu vám podbarvuje pět stylových melodií a v případě verze pro CD32 i digitalizovaný hlas. Scrolling je plynulý a vozovka zatáčí do stran, stoupá i klesá. Motorka skáče přes hrboly a dovedně zvládá i ostré zatáčky. Pořád vám to nestačí? Čekali jste skryté eso v rukávu? Já také…

Black Viper

Někdo by snad mohl namítnout, že Amigu s turbokartou a harddiskem zvládne mnohem víc. Měl by pravdu! Black Viper je spíše hrou pro zarputilé majitele kultovních A500 s Kickstartem 1.2, bez harddisku a jen s 1 MB RAM. A pokud se jim Black Viper nelíbí a chtěli by si třeba zahrát Xtreme Racing, pak je volba na nich. Před pár lety mohla být tato hra obrovským hitem, dnes je však bohužel (či spíše naštěstí) vývoj poněkud dál. Black Viper není nic menšího, než propracovaná střílečka na motorce… a bohužel ani nic většího!

Pavel Kuncl

Black Viper

Grafika
Zvuk
Hratelnost
Originalita

70%

Originální hodnocení v magazínu Amiga Review.

Amiga Review

Články z časopisu Amiga Review jsou publikovány s dovolením vydavatele Michala Suka, majitele společnosti © Atlantida Publishing, s.r.o.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button