AmstradNovinky

Prospector 2024: cesta do prokletého dolu

Vzrušující hra od AMCGames s tajemným příběhem je nově dostupná i pro počítače Amstrad CPC.

Příběh

Když jsem se z bezpečí chaty díval do noci, zaslechl jsem v dálce mrazivý zvuk. Znělo to jako velké zvíře, ale tak nějak jinak. Když zařvalo, uslyšel jsem… křik? Snažil jsem se namluvit si, že by to mohl být jen vítr. Ale když jsem ten zvuk slyšel, běhal mi mráz po zádech a věděl jsem, že to má něco společného se zmizením mých mužů. Sebral jsem pistoli, provaz a pokřižoval se, než jsem se vydal do noci…

23. ledna 1912
(z nejmenovaného deníku prospektora, který našli lyžaři v roce 1970 zamrzlý v ledu na severu Britské Kolumbie v Kanadě)

Hra

Tato hra byla původně vydána pro počítač ZX Spectrum, ale obsahem této novinky je nový port pro Amstrad CPC od vývojáře AYOR61.

Jedná se o akční plošinovku, která obsahuje více než 30 herních obrazovek, mnoho pastí a také nepřátel. Jedno šlápnutí vedle a nečeká vás nic menšího, než studená smrt (kterou jsem potkal několik sekund po rozehrání hry).

Vaším úkolem je najít a zachránit ztracenou pracovní četu uvězněnou někde v dole. Úkol nebude jednoduchý, neboť se povídá, že důl je prokletý. Takže se musíte připravit na cokoliv. Během průzkumu dolu musíte také najít a posbírat určité klíčové předměty, abyste mohli ve hře pokračovat dále.

Ke stažení jsou soubory pro Amstrad CPC464 / CPC6128 a Amstrad GX4000 & CPC+. Pro rychlé vyzkoušení hry doporučuji stáhnout Retro Virtual Machine (emulátor pro Windows, MacOs and Linux).

Zdroj
gamejolt.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button