AmigaNovinky

Donkey Kong: arkádová klasika na Amize

Dle posledních informací je na počítače Amiga dostupná finální konverze arkádové klasiky od společnosti Nintendo z roku 1981.

Ve hře hrajete za instalatéra jménem Mario a vydáváte se zachránit nebohou Pauline. Na vrcholu staveniště trůní záporák a únosce v jedné osobě, gorilák Donkey Kong, zatímco vedle něj vyděšená Pauline křičí o pomoc.

Jelikož Mariovi asi nemá kdo dělat svačiny do práce, tak ho čeká plno běhání, skákání po plošinkách, a také únavné šplhání po žebřících, až na vrchol staveniště.

Hra je 100% identická s předlohou, nabízí ukládání high score, běh je možný na A500. Odkaz ke stažení najdete pod článkem. Ač se ve hře zobrazuje nápis BETA, mělo by se jednat o finální verzi.

Jedná se o první hru ze série Donkey Kong a zároveň také o první Mariův výstup ve videohře.

Hru Donkey Kong společnost Nintendo vyvinula, aby dokázala udat neprodané arkádové skříně po neúspěchu hry Radar Scope (1980).

Designér Shigeru Miyamoto se inspiroval pohádkou Kráska a zvíře a americkými médii 30. let.

Další
jotd666.itch.io
Zdroj
wikipedia.org

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button