ČasopisyExcalibur

Jumping Jackson

Máte rádi dobrý rokenroll a dobré počítačové hry? Pak vám určitě přijde vhod Skákající Jack – kombinace těchto dobrot od firmy Infogrames!

Cesta diskjockeje Jacka do hudebního ráje vede přes šestnáct diskoték. Všechny jsou v sálu, kde se pohybujeme po parketu z poliček, ze kterých se nedá spadnout. Tanečních variací není mnoho. Jack může skočit jenom na vedlejší políčko, ale pouze svisle nebo vodorovně. V každé diskotéce (úrovni) čekají prázdné barevné gramofony. Na ně je třeba nasadit ten správný singl. Jenomže desku si Jack musí doslova „vyskákat“.

90% Atari ST User
88% Amiga Joker
81% Amiga Format
56% ST Format

Další recenze..

Na barevných polích skáče tak dlouho, až se mu podaří je stejně zbarvit. Vedle je další políčko s notovou osnovou, na kterém se objeví deska té barvy, kterou mají sousední políčka. Rychle s deskou na gramofon! A už je to tady, počítač ožil rockenrolem! Zatím jsou slyšet jenom bicí, a to se musí rychle změnit. Žlutá deska – basa. Hudba nabírá ty správné obrátky. Další deska je zelená a už zní kytara. To je muzika co?! Ještě nasadit poslední singl a můžeme na další diskotéku. Tam už to bude jistě těžší.

Jumping Jackson
Jumping Jackson, Atari ST

Na Jacka tu číhají hudební nástroje, které ho budou prohánět po celé obrazovce. Teď nejenom, že musí pouštět desky, ještě je třeba zabránit kolizi, vždyť má jenom tři životy. A paří se dál! Po rockové skladbě ať kraluje punk! Po čtyřech úrovních obdržíte vstupní heslo do páté, takže hru nemusíte stále začínat v prvním kole. Každá pátá diskotéka je bonusová. Pří ní musíte zapnout mozek (ale jenom trochu, žádné strachy) a nechat Jacka postupně skákat po všech dlaždičkách se znakem třešní. Stačí, abyste na jedno pole zapomněli a nezadupaní příznivci třešní vás o ten bonus připraví!

Předcházející návštěvníci poztráceli na parketu spoustu roztodivných věcí, které Jack může posbírat: Košile – to je jeho další život, americký jukebox mu dovolí vzít dvě desky najednou a černé rockerské brýle „Kocábky“ zaženou všechny hudebni nástroje do kouta.

Grafické řešení je na dobré úrovni, třebaže je hra jenom „dvojrozměrná“. Hráče trochu mate, že v některých úrovních může Jack skákat i mimo bílá pole. Zato hudba je opravdu výborná – kvůli ní se tahle hra přece hraje!

L.L.G.

Jumping Jackson, Infogrames, 1990

Idea - 58%
Grafika - 78%
Hudba - 90%
Atmosféra - 78%

76%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 2 z roku 1991.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button