NovinkySEGA

Jetpac se stěhuje na Mega Drive

Hra, ve které chudák kosmonaut, vybavený jetpackem na zádech, musí opravit svou rozbitou raketu, naplnit ji palivem a odletět, je s námi již několik desetiletí.

Hra Jetpac spatřila světlo světa v roce 1983, kdy ji naprogramovala a vydala společnost Ultimate Play the Game pro platformy ZX Spectrum a VIC-20. O rok později byla představena také na platformě BBC Micro. Na svou dobu kritikou oceňovaná hra se o 34 let později podívá i na konzoli SEGA Mega Drive. Vývoj hry je zatím v alfa fázi. Autora je možné kontaktovat na síti Facebook.

Osobně se na tento port těším. V dětství jsem hru hrál na Didaktiku Gama a pamatuji si, že byla zábavná. Nikdy jsem však neměl dostatek trpělivosti dostat se do pokročilejších fází. Snad se mi to u této předělávky podaří.

Další
Facebook
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button