NovinkyZX Spectrum

Mushroom Soup: cesta hladového skřítka

Kvůli oblíbenému jídlu jsme v některých situacích ochotni riskovat i své životy. O této prekérní situaci pojednává i nová hra pro počítače kompatibilní se Sinclairem.

Tohle je nebezpečnější situace, než noční nájezdy hladovců na otevřené benzínové pumpy. Tady půjde o krk. Příběh je následující.

Malý skřítek žije sám na stromě v temném lese. Ženu nemá, kručí mu hladem v břiše a představa čerstvé houbové polévky, kterou má nejraději, ho vrhne do velmi nebezpečného dobrodružství.

Bohužel houby rostou jen hluboko v nedalekých jeskyních plných nejrůznějších odporností a příšer. Hladový skřítek musí najít odvahu a dírou v zemi se vydat na strastiplnou cestu, aby si dokázal naplnit své prázdné bříško.

Ve hře budete skřítka provádět deseti úrovněmi, ve kterých je potřeba posbírat všechny houby na polévku (aneb, dobrého jídla není nikdy dost). Až pak se otevřou dveře do dalšího levelu.

Jelikož je náš hrdina prcek a taky trochu sysel (inu, košík plný hub něco váží), nemůže skákat, jako jsme zvyklí z jiných her. Takže se bude muset spolehnout na správné načasování, bude se schovávat i krčit, aby se vyhnul nebezpečí, kterého je všude okolo dost.

Tato hra pro počítač ZX Spectrum 128 je prvním počinem vývojáře, u jejího vývoje se naučil mnoho nového. Takže dle jeho vyjádření se v budoucnu můžeme těšit na další hry. Jestli se vám hra líbí, dejte vědět do komentářů na stránce této roztomilé hry. Určitě bude rád za zpětnou vazbu.

Tak vzhůru za houbovou polévkou!

Zdroj
ottersoft.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button