Novinky

Lode Runner na Commodore PET ke stažení!

Po dlouhých čtyřiceti letech si můžeme zahrát tuhle klasiku na další platformě. Tentokrát na osobním počítači z roku 1977.Tímto počítačem z dávné minulosti je Commodore PET, předchůdce úspěšného Commodore VIC-20. Klon této klasiky vytvořil Jim Orlando, kterému děkujeme za nová dobrodružství, na nové platformě.

Plošinovku Lode Runner vydala společnost Broderbund v roce 1983, hra byla během několika let naportována na veliké množství platforem.

Lode Runner na Commodore PET ke stažení!

Ve hře hrajete za malého kluka (v této verzi je vše krásně zelené, připomíná to staré terminály), který musí sesbírat všechno zlato, aby mohl projít do další úrovně. Ale není to tak jednoduché, jak to vypadá. Jen sesbírat zlato by zvládnul každý, i po třech lahvích vína. Proto zatraceně zábavnou hru dělá řada nepřátel, kteří vás nahání po levelu a vy se nesmíte nechat chytit.

Mimo běhání a šplhání po všech těch žebřících je zde možnost kopat do země, vytvářet díry a chytat do nich nepřátele. V tento moment přichází na řadu přesné načasování, jelikož nepřítel z vykopané díry může vylézt, když se díra nestačí zavřít.

Hru si můžete stáhnout a nebo si také zahrát online v archivu na stránkách Norberta Landsteinera.

Další
WWW
Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button