AmigaNovinky

Sonic the Hedgehog si razí cestu na Amigu

V týmu Amiga se chystá změna na pozici běžce! Přestupní období ještě není uzavřeno, ale dle zákulisních informací se jedná o potvrzenou zprávu, že to bude Sonic.

Je těžké uvěřit, že ježkovi Sonicovi je téměř 30 let. V roce 1991 se proháněl na konzoli Sega Mega Drive a během těch spousta let se z rozkošného ježka stala poměrně rychle skutečná ikona videoherního průmyslu. Zná ho prakticky každý.

Sonic cestoval svojí ohromnou rychlostí nejrůznějšími světy, v krásné grafice, se spoustou efektů a konzole Mega Drive (v Severní Americe pod názvem Genesis) měla i díky použitému procesoru Motorola 68000 výkonu na rozdávání. Toho všeho Sonic využil na maximum.

Sonic the Hedgehog si razí cestu na Amigu

Hra Sonic the Hedgehog se stala celosvětovým hitem, tuhle hru jsem si vždy přál mít i na své Amize. Ale jak to občas v životě bývá, tohle přání nebylo vyslyšeno. Takže jsem si jí musel užíval jen na konzoli u kamaráda.

Ale časy se mění a díky reverznímu inženýrství se hra nakonec na Amize objeví. SonicVamped využívá nové funkce procesoru 68080, takže vyjde s dalším vydáním jádra Vampire V4.

Máte už turbokartu Vampire? Nebo váháte s koupí? Příběhy s ježkem Sonicem by mohly být určitě jedním z důvodů koupě. Něco mi říká, že se nejedná o poslední zajímavou hru, která bude využívat vlastnosti těchto akceleračních karet.

Další
Vampire FB
Zdroj
generationamiga.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button