AtariNovinky

Atari se dočká po letech střílečky Raiden

V roce 1990 byla vydaná střílečka Raiden na mnoho počítačových i konzolových platforem – Atari Falcon, Atari Jaguar, Atari Lynx, DOS (PC), PC Engine a dokonce i na PlayStation. Verze na Amigu nikdy vydaná nebyla, ta se bohužel dostala jen do fáze prototypu. A s počítači Atari řady STe se nikdy nepočítalo.

Hra pojednává o dění na Zemi v roce 2090, kdy se naše planeta terčem útoku emzáků, známých jako Cranassians. Během jejich drzé invaze světová vojenská aliance postavila novou loď, kterou pojmenovala Raiden Supersonic Attack Fighter. Tato loď je postavena na základech nepřátelského letounu a je poslední šancí na záchranu lidstva.

Atari se dočká po letech střílečky Raiden

Je to takové klasické klišé, ale podobný scénář najdeme všude i ve filmech.

Dle posledních informací se počítače Atari STe dočkají konečně konverze této hry. Před rokem byla konverze ohlášena Scottem Cliffordem, ale díky svému vytížení musel dát projekt k ledu. Až v posledních dnech bylo ohlášeno pokračování a měli bychom se dočkat spousty technických vylepšení.

Atari se dočká po letech střílečky Raiden

Technické specifikace konverze:

  • Hardwarový scrolling bude podporován pro celou obrazovku
  • DMA hardwaru bude použito pro přehrávání autentické arkádové hudby
  • Použití čipu BLITTER pro grafické operace se sprity
  • Podpora ovladače JagPad z Atari Jaguar
Video, které vidíte níže bylo nahráno pod emulací, na skutečném Atari STe hra běží o mnoho lépe.

Zdroj
indieretronews.com

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button