ČasopisyExcalibur

Daughter of Serpents

V polovině třicátých let dvacátého století došlo v Alexandrii v Egyptě k podivnému incidentu. Známý egyptolog byl brutálně zavražděn, když sestupoval z paluby lodi na pevninu. Útočníkovi se naštěstí nepodařilo uniknout. Byl zastřelen policistou konajícím v přístavu službu. Na celé záležitosti byla podivná jedna maličkost; jakmile byl vrah zasažen střelami ze služební pistole, jeho tělo se pokrylo šupinami a změnilo se v podivnou hadí obludu.

I když se tento příběh odehrál pouze ve fantazii tvůrců hry DAUGHTER OF THE SERPENTS, můžeme se i my vydat po stopách podivné události v přístavu. Jestliže se rozhodneme pustit se do vyšetřování, čeká nás cestování po Alexandrii, čtení starých svitků, rozhovory se zkušenými archeology, spolupráce s policií i pátrání na vlastní pěst.

Děj hry je inspirován mýtem o Cthulhu. V dávném Egyptě skryli temní okultisté do prastarého svitku řadu zlověstných kouzel, s cílem uvolnit na svět monstrózní bytosti.
Na počátku máme možnost zvolit si podobu svého hrdiny. Můžeme se narodit jako muž či žena, zvolit věk i akademické tituly. Nejdůležitější je ale volba povolání. Můžeme se tak stát egyptologem, cestovatelem, špiónem, okultistou atd. Každá profese má také svoje specifické dovednosti, na jejichž rozložení nesmírně záleží. Cestovatel by se měl dobře domluvit, špión si musí všimnout všeho, co se šustne na ulici a detektiv musí zvládat umění dedukce. Podstatné je však to, že vlastnosti zvolené postavy zcela rozhodují o podobě a průběhu celé hry. Stačí rozložit vlastnosti a dovednosti trochu odlišně a dějová linie se rozvíjí zcela jinak. Jednu hru si tak můžeme zahrát několikrát „dokola“ a pokaždé budeme stavěni před jiné problémy, budeme se setkávat s jinými postavami a chodit jinými cestami. Tento nápad je zcela originální a činí hru zajímavou a přitažlivou. (V redakci si jen můžeme postesknout nad tím, že nemůžeme vydat kompletní návod – museli bychom popsat hromady papíru, abychom postihli všechna řešení. Tentokrát si budete muset poradit sami…- pozn. red.)

Daughter of Serpents
Daughter of Serpents, MS-DOS

Začátek dobrodružství je ale pokaždé stejný; ve vstupní hale hotelu Savoy posedává pár hostů, švýcarské hodiny na stěně nejdou a recepční má pro nás důležitý dopis. Po přečtení dopisu začíná vyšetřování. Nejprve je třeba získat kontakt na organizaci, která se zabývá prodejem starožitnosti. Potom bude možná snadné získat informace o starobylých svitcích a dostat se na stopu tajemného hadího národa. Tady se cesty různých postav rozcházejí (záleží na schopnostech), a tak i my opustíme dějovou linii a budeme se věnovat hře samotné.

77% Play Time
72% PC Joker
48% Power Play
20% High Score

Další recenze..

DAUGHTER OF THE SERPENTS je klasickou adventure firmy MILLENIUM. Celý děj sledujeme z vlastního pohledu. Můžeme tak komunikovat s postavami, sbírat a pokládat předměty i chodit z místnosti do místnosti. Kdykoli je možné zalistovat v „Průvodce po Alexandrii“ a dočíst se spoustu historických, faktických i místopisných údajů. K dispozici je i přehledná mapa města a poznámkový bloček, do kterého se automaticky zapisuje průběh hry ve formě deníku. Je tady rovněž poznamenáván čas důležitých schůzek a události. Máme zkrátka k dispozici vše, co ja potřeba k životu pravého detektiva.

Grafika je celkem na slušné úrovni, i když bychom jistě ocenili a trochu více pohybu a animace. Orientální hudba je stylová a podbarvuje atmosféru Evropě vzdálených končin. Obtížností je DAUGHTER vhodná i pro začátečníky v oblasti adventure – díky snadnému ovládání a komunikaci s jinými osobami je hráč víceméně veden přes všechny nástrahy a úklady. A když vás hra přestane bavit můžete si zahrát s jinou postavou. Zcela jistě se nudit nebudete.

ICE

Daughter of Serpents, Millennium Interactive Ltd., 1992

Celkové hodnocení - 70%

70%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 15 z roku 1993.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button