InternetNovinky

ADFMaster v2.2: nová verze pro macOS

Pro uživatele počítačů Apple je k dispozici nová verze nástroje pro práci se soubory ADF.

Tento nástroj umožňuje snadnou editaci vybraných ADF obrazů disket, včetně možnosti vytváření složek a souborů. Dále umožňuje vytvářet nové ADF obrazy ve formátech OFS (Old File System) a FFS (FastFile System), nabízí HEX prohlížeč a mnoho dalších funkcí.

ADF (Amiga Disk File) je formát používaný k ukládání obrazů disket pro počítače Amiga. Je to prakticky digitální kopie obsahu fyzických disket. Je využíván mnoha emulátory.

Program je stále ve vývoji, ale již je použitelný. Vývojář reaguje na podněty od uživatelů a opravuje hlášené chyby. Výhodou je, že se jedná o univerzální aplikaci, takže je ji možné používat na počítačích vybavených procesory Intel, tak i ARM (Apple Silicon). Minimální cena je stanovena na 4 EUR a nebo více. Odkaz najdete pod článkem.

Release notes 2.2:

  • Nová experimentální verze
  • Opraven vzhled tmavého režimu
  • Opravena chyba v dekódování IFF/ILBM
  • Lepší zpracování mezinárodních názvů souborů
Zdroj
matze1887.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button