Amiga ReviewČasopisy

Inherit the Earth – návod

Inherit the Earth

Grafika
Zvuk
Hratelnost
Originalita

84%

Originální hodnocení v magazínu Amiga Review.

V devátém čísle, našeho časopisu, jste se mohli dočíst o nové adventure hře Inherit The Earth – Quest For The Orb. Hru jsme dohráli a připravili návod, který vám přinášíme na této stránce.

Po perfektně namluveném demu, se objevíte na zahradní party, kde se okamžitě dozvíte, jak na tom vlastně jste. Ze začátek zajděte do věštírny, kterou naleznete ve stanu. Najdete ji tak, že půjdete na rozcestí a potom na sever. Až vše vyřídíte, pokračujte severně od cesty vedoucí na západ. Tady naleznete čorkaře, kterému vyměňte stříbrnou medaili za patnáct penízků. Pak vyjděte z města a běžte do Sanctuary. Projděte vesnicí, která vás zavede do chrámu. Zde spatříte kněžku, se kterou si můžete poklábosit (tedy musíte, jelikož mám pro nás důležitý vzkaz). Až ji vyslechnete, tak jděte do lesa, kde se setkejte s králem jelenů. Na mapě potom jděte vlevo dolů. Dostanete se do lasiččí vesnice.

Když dorazíte do vesnice, nezahálejte, a vydejte se do čtvercového seskupení budov. Vejděte do obchodu s nářadím, kde si kupte za patnáct penízků sádru (Bag of Plaster). Máte? Jestliže ano, tak se vydejte do kančího zámku (v pravé části mapy). U vchodu lišácky obelhejte strážce (jste přece liška). Chce to jen trpělivost. Uvnitř zámku si popovídejte se samotným králem kanců. Až dokončíte rozhovor, tak se pěkně rozlučte a opusťte zámek. Jakmile lišák vyjde, všimněte si, že sebou vynesl kousek hlíny. V té naleznete pečetní prsten, který se zajisté bude hodit. Nyní opět zavítejte do vesničky králíků, kde vyhledejte kněžnu a popovídejte si. Dejte jí talisman, jenž jste dostali od jeleního krále. Ten vám zajistí pěknou procházku po její zahrádce.

Inherit the Earth – návod

Vydejte se k západní části plotu městečka, kde budou otevřená vrátka do právě rozkvétající zahrady. Nejdříve se porozhlédněte a až vám padnete do oka kbelík, tak ho vemte. Naplňte ho sádrou a přilijte trochu vody z fontánky. V severozápadním rohu zahrady, najdete na zemi jakési kyselé bobule. Seberte je a rychle nalijte sádru do čerstvě vyšlápnutého otisku neznámé tlapy. Podle mapy jděte do krysí jeskyně kde se pokuste oblbnout strážce vchodu zmateným chováním svých kolegů. Převlečte se a prokličkujte až ke samotnému krysímu představenému. Popovídejte si o záhadné kouli a dejte mu pečetní prsten, bobule a čerstvý otisk tlapy. Za to vše vám představený řekne, kdo ukradl kouli. Na mapě si najděte domek, který je na skále. Vydejte se k němu. Domluvte se psem výměnu mapy za spravení čočky do dalekohledu (dobrej obchod, že?). Rozbitou čočku zaneste ke sklenáři, kterého najdete ve vesnici lasiček. Vchod do jeho dílny, je v severní části města. Dohodněte si s ním schůzku v hale. Uvnitř složte zkoušku. Po zkoušce si promluvte s lasiččí koulí. Po krátkém interwiev se vydejte ke kryse, která vám poví, něco blíže ohledně rozbitého sklíčka. Od teďka víte, že to je teleskop. S touto informací se vypravte do vesnice a povězte to kouli. Po krátkém rozhovoru jděte ke kančímu králi.

Abyste sklíčko mohli použít, tak nejdříve musíte umýt červeným bahnem, jenž naleznete v koupeli kančího krále. Až dorazíte k přihlouplé stráži, oblafněte ji podobným způsobem, jak již tomu bylo minule. Najděte lahodnou koupel. Lišák si bahno sám vezme. Bahno doneste sklenáři který za jeho pomoci vyrobí čočku. Tu odneste psovi, jenž žije na skále (aha, Cliffhanger). S mapou vyjděte ven před dům a promluvte s dotyčným zajícem. Na veliké mapě se vydejte do haf, haf pevnosti (oh promiňte, do psí pevnosti). Strážím nakukejte, že jdete pobavit prince. Avšak vše skončím absolutním fiaskem a vy se dostanete do vězení. Porozhlédněte se po místnosti. Vemte misku a postavte ji na dveře. Hlídače poproste o kousek jídla. Vše snězte. Lžíci použijte na vylomení kostky v pravé dolní části zdi. Kostku seberte. Vymotejte se z podzemní části samotného zámku. Nyní se objevíte na nové mapě. Jděte doleva, do vesnice koček (šuby duby). Zde si popovídejte s náčelnicí o její nemocné dceři. Vyslechněte ji a slibte jí, že pro její dceru uděláte vše, co bude ve vašich silách. Pozorně si prohlídněte mapu. Všimněte si lesních paloučků. Na jednom z nich potkáte veksláka, jenž vám vymění jehlu a nit za prsten.

Inherit the Earth – návod

Pak jděte k domku na severozápadě. Mluvte na kukátko ve dveřích a v mezipokecu ukazujte dopis od Eleny. Její sestra si toho všimne a pustí vás dovnitř. Hned, abyste si moc neodpočinuli, tak vás pošle pro tři komponenty, za jejichž pomoci vyrobí lék. Jedná se o: jehlu a nit, med a rostlinu Catnip. Vydejte se do pravé části mapy a zamiřte před diamantový důl. Ze země seberte pazourek a lano. Dle mapy dojděte k osamocenému stromu s rojem včel. Seberte klacky a použijte je. Za jejich pomoci vznikne ohniště. Zkuste použít lžíci na pazourek. To způsobí jiskru, která zapálí roští a tím pádem se vyvalí hustý dým. Potom pomocí misky vyberte veškerý med z prázdného úlu. Rostlina Catnip roste u vody na břehu velkého jezera na severozápadní straně mapy. Se všemi komponenty se vraťte k Alammě a dejte jí je. Tam vám připraví lék, se kterým se vraťte do kočičí vesnice. Lék dejte nemocné Mirrhp. Nyní si zahrajete na zvířecího Robina Hooda. Musíte vysvobodit kamarády z vězení. Uličkami psího zámku se dostaňte až k princovi ložnici. Vyhýbajíc se vrzajícím prknům, mu ukradněte klíč, když bude ve spánku otočen na pravý bok. Dále potichoučku projděte přes strážnici až vězení a osvoboďte své nejlepší přátele. Potom se procházejte, tak dlouho po pasekách, až se zjeví překupník. Kupte od něj zpět prsten za zelený krystal. Vlastní ho Okk. Krystal získáte tak, že na něj dvakrát za sebou kliknete na ikonu Pick up. Dále putujte k nejsevernějšímu cípu mapy. Tady narazíte na průsmyk mezi skalami. Jelena vyšlete napřed a použijte lano. Tak jste se ocitli na druhé straně a tím pádem vstupujete na třetí a poslední část mapy.
Na ostrově se okamžitě vypravte k vodopádu, kde si promluvte s kočkou Shialou. Potom jděte k přehradě. Zde vás přepadne smečka vlků. Náhle se ocitnete ve vězení, ale nemějte žádný strach, jelikož vás z vězení Shiala osvobodí. Z levého stanu, ve vesnici, vezměte sošku. Jděte na letiště. V druhé stavbě zleva seberte lano. S lanem jděte na útes. Ten je na východním konci ostrova. Spusťte se pro magnetickou kartu. S ní sejděte zpět na letiště. Pomocí karty vstupte do jednoho z domů na pravé straně startovací dráhy. Projděte bludištěm k počítači, kde seberte železný trojúhelník. Nyní zpět k loďce, se kterou jste přijeli. S bobrem vyměňte sošku za olejovou mapu. Opět se vydejte na letiště a použijte olej z lampy na třetí dveře zleva. Zde naleznete šroubovák. Teď pospíchejte k přehradě. Jděte k jakési měřící stanici. Odblokujte zrezlé dveře (šroubovákem). Uvnitř seberte digitální hodiny. Ty otevřete a váleček, který z nich vypadne, vložte do trojúhelníku. Pospíchejte rychle k vodopádu. Vlezte dovnitř skály za Shialou a promluvte si s ní. Zde si všimněte otvoru, jenž je ve stěně levé skály. Do něj vložte trojúhelník. Tunelem se dostanete až do nitra samotné přehrady. Vylezte po žebřících až nahoru. V posledním patře narazíte na našeho známého. Ten bázlivě uteče poklopem na vrchol přehrady. Následujte ho. Po trochu neočekávaném konci, jste se dopracovali k samému závěru tohoto dobrodružství.

Adam Král

Amiga Review

Články z časopisu Amiga Review jsou publikovány s dovolením vydavatele Michala Suka, majitele společnosti © Atlantida Publishing, s.r.o.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button