ČasopisyExcalibur

Batman Returns

Usedám se smutkem v duši a vztekem v těle k recenzi dvacetimegabytového doslova a do písmene „horroru“. Když se ke mně BATMAN dostal, měl jsem neskutečnou radost.

Jednak objem hry v bytech sliboval velepařbu, a jednak to, co vím o Batmanovi, dávalo autorům šanci na spoustu prima triků, chytáků a žertíků. Ale na obrazovce computeru se objevila jednoduchá, nezáživná, statická, neoriginální hra, která nejen že nezaujala, ale nepřinutila mne ani trochu k přemýšlení. Celých dvacet mega se podařilo bez návodu, bez nocí zarudlých očí, bez „sejvů“ a dalších pomůcek a sebezničovacích procedur, které zná dokonale každý pařan, dohrát asi za půl dne.

Batman Returns

90% WIZ
84% Computer and Video Games (CVG)
63% PC Joker
53% Power Play

Další recenze..

Na začátku hry je Batman ve své Supertechnické jeskyni, posbírá všechny možné batmanské zbraně a vyrazí do města v batmobilu. Postupně se ze zpráv v televizi (jednu má v batmobilu, jednu v jeskyni) dozvídá o Tučňákově bandě, která tyranizuje a okrádá město, korumpuje starostu a provádí jiné drobné nepříjemnosti v běžném životě amerického (ale dnes už i českého) velkoměsta. Během návštěv města se Batman opakovaně potýká s Tučňákovými kumpány, kteří pobíhají po městě převlečení za cirkusové šašky a jiné postavičky. Mimochodem, další děs: všechny souboje, které Batman samozřejmě vyhraje, není možno nijak ovlivnit, stačí kliknout na nápis FIERCE, zbytek je už automatický.

Batman pak během deseti dnů shromáždí několik předmětů, jako videokazety, leklou rybu (z té usoudí, že hlavní lump je Tučňák !!!), ptačí brko a podobně, nakonec Tučňáka přepere a chce jej předat soudu, ale náhle se objeví Batcat (Kočičí žena), která trvá na smrti Tučňáka a cíle dosáhne, ale proč a jak, to už bylo nad mé síly. Tak, kdo dočetl až sem snad pochopí, že ne vše, co se jako zlato tváří, je skutečně drahým kovem, že prostě jsou věci, nad kterými rozum zůstává stát. Výsledek všeho snažení: půl dne ztraceného času, několik zbytečně vymazaných slušných a nedohraných her, a jediná touha: už nikdy více BATMAN.

Cpt. Vlada

Cpt. Vlada je ještě příliš mírný soudce. Já bych takovéhle slátanině dal nejvíce třicet procent, Rezavý Excalibur a velký nápis „Keep out“ pro všechny, co by se na tuto hru chtěli podívat. Copak si režisér Tim Burton docela povedeného filmu Batman Retums zaslouží takovouhle vizitku u gamesníků? Fuj, Konami, styďte se. Předem lituji toho, kdo si tuto hru koupí za těžké peníze.

Andrew

Batman Returns, Konami, Inc., 1992

Originalita - 22%
Zábava - 25%
Prostředí - 43%
Grafika - 72%
Hudba - 75%
Efekty - 58%

49%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 17 z roku 1993.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button