ČasopisyExcalibur

Jupiter’s Masterdrive

Jupiter je zřejmě rájem automobilových závodníků. Na každém z jeho měsíců se totiž nalézá speciální dráha, určená pro závody a la Super Cars. Každá trať má přiřazen ještě speciální bonus-okruh. Sečtete-li všechny tyto tratě, výsledek bude znít – Velká cena Jupiteru.

Tréninkové jízdy jsou u této hry dobrým nápadem. Tratě jsou nezvykle členité, mnohdy můžete volit hned několik cest k cíli. Můžete zajet do slepé uličky, ale také si zkracovat cestu krajinou – pokud to ovšem nenapálíte do nějaké továrny či skladiště. Silnice je zaneřáděná spoustou všelijakých (většinou užitečných) předmětů – získáte je prostě tak, že do nich najedete. Takto můžete získat palivo, urychlovače, posílení štítů vozu a mnoho dalších výmyslů. Bonus-okruhy představují svérázný způsob, jak nabýt větší množství peněz. Za první místo v bláznivé honičce obdržíte pěkný balík kreditů.

Jupiter's Masterdrive

Po každé jízdě se dostanete do obchodu se sympatickým prodavačem, kde můžete (za patřičnou sumu kreditů) dovybavit svůj stroj různými zlepšováky (silnější motory, lepší pneumatiky, karoserie, zbraně… tedy zhruba stejné jako u Super Cars). Pokud jste po cestě sesbírali nějaké ty speciální J-mince, můžete zkusit své štěstí ve forbesu. A až se seznámíte se všemi zašmodrchanými okruhy měsíců Jupiteru, zhluboka se nadýchněte a hurá na Velkou cenu.

Jistě vás potěší velká variabilita trati – u každé je použita nová grafika. Další sympatickou věcí je, že na každém okruhu na vás čeká jiný. vůz (na jednom dokonce vznášedlo). Je jasné. že charakteristiky ovládání těchto strojů jsou naprosto různé. Abyste se na zauzlovaných okruzích neztratili, máte k dispozici malou mapku trati (průběžně zobrazuje vaši pozici). Hra obsahuje také volbu pro dva hráče, avšak po rozdělení obrazovky na dvě části vidíte tak malou část trati, že se na zběsilých Jupiterovských okruzích okamžitě ztratíte, mapa nemapa.

A konečné hodnocení? Přestože JUPITER’S MASTER-DRIVE nedosahuje kvalit Super Cars II (ostatně ani SC I), stojí za to, abyste si ho zahráli. Legrace si tu užijete dost (a nemusíte zrovna lechtat toho chudáka přepracovaného prodavače).

TAD

Jupiter's Masterdrive, 1990, Ubi Soft Entertainment Software

Celkové hodnocení - 60%

60%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 1 z roku 1992.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button