ČasopisyExcalibur

Winter Games

Winter Games je hra, která bude bavit hlavně příznivce zimních sportů. Toto počítačové zpracování zimní olympiády je již dávno časem i kvalitou novějších her překonané, ale přesto nabízí poměrné slušný herní zážitek. Nápad není nijak originální, a ani dobré obrázky a zvuky mnoho nezachraňují.

Úroveň výtvarného řešení je velmi kolísavá. Skoro bych tipoval, že každá „disciplína“ těchto zimních her má jiného autora. Někdy je totiž tak „odfláknutá“, že vám zoškliví celé soutěžní kolo. Naopak některé soutěže jsou tak dobré, že by nekazily pověst ani firmě Psygnosis. Hudba je v některých případech ještě horší než grafika, často připomíná pípání počítačů PC.

80% Computer and Video Games
80% Commodore User
83% ST Magazine
74% Amiga Joker

Další recenze..

Ve Winter Games soutěžíte v několika disciplínách: v sjezdu a slalomu, ve skocích, v biathlonu a v jízdě na saních. Není to nic jednoduchého. Sjezdaře ohrožuji stromy a potůček, ve skocích zase musíte správně přistát. Biathlon je samozřejmě zapotřebí projet v co nejkratším čase a zasáhnout co nejvice terčů. Ve slalomu kličkujete mezi tyčkami, ale pokud nejste moc dobří lyžaři, tak se vyplatí jet přímo. Nu a na sáních se můžete lehce vyklopit.

Pro šestnáctibitové počítače opět nedopadl převod z 8-bitů nejlépe. Celkově jsou ale Winter Games přitažlivé a na několik hodin vám jistě zpříjemní dlouhé zimní večery, které jsou letos zase bez sněhu.

Pavel Nichtburger

Idea - 25%
Grafika - 25%
Hudba - 14%
Atmosféra - 25%

22%

Originální hodnocení v časopise Excalibur.

Recenze byla publikována v herním časopise Excalibur, konkrétně v čísle 2 z roku 1991.

Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button