AmstradNovinky

Oh Chute!: adrenalinový seskok padákem

Jste Ron Danger, kaskadér a nadšenec do extrémních sportů. Skydiving vás prostě nikdy nepřestane bavit, ale piloti helikoptér už mají vašich kousků plné zuby a jsou vám v patách… Je jen na vás, abyste jim ukázali, kdo je tady šéf!

O hře

Vyberte si jeden ze čtyř různých stupňů obtížnosti a uvidíte, jak dlouho dokážete přežít. Samotný skydiving je dost těžký, ale zakomplexovaní piloti vám to určitě nebudou chtít udělat jednodušší. Dávejte pozor na pohyb jejich helikoptér a vyberte správný čas k otevření padáku a manévrování do jedné z vyhrazených přistávacích zón. Každá zóna je také jinak bodově ohodnocena.

Pamatujte, že při každém seskoku budete tančit se smrtí, a je pouze na vaší šikovnosti, zda se dolů dostanete živí a zdraví… nebo doletíte pouze jako bezcenný kus masa. Zde budete muset předvídat situaci v milisekundách, což vyžaduje intenzivní trénink. Upozorňuji, že testovací seskoky z vašeho bytového domu vám určitě nepomohou.

Jak to začalo

Hra Oh Chute! začala jako pocta arkádové hře Rip Cord od společnosti Exidy, kterou si lze zahrát i online. V roce 2022 měl Chris nápad předělat ji od základů pro řadu počítačů Amstrad Plus. Během tohoto procesu byla hra výrazně rozšířena o vylepšenou fyziku, lepší hudbu a zvukové efekty. Přibyly nové úrovně a také režim pro dva hráče. To, co začalo jako jen jako cvičení, aby se člověk naučil vyvíjet pro 8bitový stroj, skončilo jako plnohodnotná hra s fyzickým vydáním na kazetě, hratelná na počítači Amstrad GX4000, 464 Plus a 6128 Plus.

Digitální kopie je ke stažení na stránce itch.io a fyzickou kopii je možné objednat e-mailem na adrese contact@teamgiraffe.co.uk.

Další
www.teamgiraffe.co.uk
Zdroj
cwiiis.itch.io

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Back to top button