AmigaInternetNovinky

Emulátor počítače Amiga na Apple Vision Pro

Včera jsme se podívali, jak ze starého počítače ovládat moderní zařízení. Dnes to otočíme a podíváme se na možnost, jak používat Amigu na Apple Vision Pro.

Asi si říkáte, že svět se zbláznil a lidi dělají šílené věci. Tak za prvé, lidi dělali šílené věci odjakživa. Někteří to dokonce dotáhnou až na Darwinovu cenu a svojí existenci na tomto světě různými způsoby efektně terminují.

Vývojář mithrendal emulátoru vAmigaWeb ukázal, jak by bylo možné využívat nový Apple Vision Pro s emulátorem počítače Amiga. Je vidět, že na věc se podíval s humorem. vAmigaWeb je emulátor využívající technologii PWA, takže není problém jej na Apple Vision Pro spustit.

Progressive Web Apps (PWA) jsou typ softwarové aplikace dostupné přes webový prohlížeč. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly uživateli podobnou zkušenost, jakou by měl s nativní aplikací na mobilních zařízeních nebo desktopu. PWA jsou postaveny s využitím běžných webových technologií, včetně HTML, CSS a JavaScriptu, ale nabízejí rozšířené funkce díky moderním webovým API.

Příběh z blízké budoucnosti

Přijdete domů, už se nemůžete dočkat. Nasadíte si nejnovější kousek technického zázraku od Apple, a mezi vyndáváním avokád a quinoa salátu z eko obchodu si otevřete na disku ve Workbenchi adresář, který je plný tajných receptů po babičce.

Rodina si možná bude šuškat, že jste se zbláznili, když vás uvidí pobíhat po bytě s tou futuristickou věcí na hlavě zatímco slavnostně hledáte staré kuchyňské tajemství.

Otevřete si Amiga Notepad a najednou se před vámi rozprostře rodinný poklad v digitální podobě. Zatoužíte po babiččiných nedělních obědech, kdy hlavním chodem byl pečený velbloud – ano, ten pravý, klasický nedělní pokrm, který vždycky zmizel dřív, než jste stačili říci „přidám si“.

A jelikož se vám nepodařilo v lokálním supermarketu sehnat velblouda – což je, přiznejme si, menší logistický omyl v plánování vaší zítřejší hostiny, rozhodnete se pro plán B: palačinky! Ano, ty obyčejné, nudné palačinky, ty nám musí stačit. Stačit musí, když nebude nic jiného. Palačinky mají jednu nezanedbatelnou výhodu – nevyžadují přítomnost exotického zvířete v kuchyni.

Ve Workbenchi na vaší věrné Amize otevřete ten nejnudnější recept na palačinky, který existuje. Jde o tak jednoduchý recept, že by ho zvládlo i praprababiččino zpocené koleno. Po několika minutách aktivity vylejete kousek těsta na rozpálenou pánev a zkušeně nastavíte v aplikaci Clock alarm na 4 minuty….

Zamyšlení

Ano, takhle by mohla vypadat za pár let reálná situace, kdy tyto technologie budou dostupné širokému obyvatelstvu. Ale my, normální smrtelníci, si možná headset pro tyto nostalgické činnosti odpustíme a raději se vrátíme k reálným starým strojům, popřípadě se uchýlíme k emulátorům na počítači.

Vždyť co může být lepší než pocit pravých kláves pod prsty a zvuk disketové jednotky, která se snaží načíst data stará desetiletí?

Apple Vision Pro kombinuje technologie rozšířené a virtuální reality, poskytující uživatelům unikátní a ponořující zážitky daleko přesahující obvyklé možnosti VR headsetů. S operačním systémem visionOS nabízí zařízení pokročilý multitasking v 3D prostředí a umožňuje interakci pomocí gest, sledování pohledu a hlasových příkazů.
Další
apple.comvamigaweb.github.io
Zdroj
github.com/vAmigaWeb

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button