Amiga ReviewČasopisy

Oscar

Předpokladem úspěchu počítačové hry je její rychlý spád, spontánnost, barevné provedení a schopnost upoutat hráče na co nejdelší dobu. Hra těchto vlastnosti se pak stává jednou z nejstálejších a nejoblíbenějších. V následující recenze vám představíme novou hru určenou pro A1200 a CD 32, která výše uvedené kritéria splňuje a v mnohém jde ještě dál.

Na začátku této hry, ještě před tím než propadnete hráčské vášni, byste si měli uvědomit, že je nutné sebrat pro každou scénu určitého filmu předepsaný počet sošek OSCARA.

Každý hráč jistě uvítá, když počet zubatých příšer zabraňujících hraní hry bude co nejmenší. K tomu ti poslouží několik níže uvedených rad.

Nejdůležitějším krokem hry je, aby jste našel YO-YO a filmové obaly, které jsou rozházeny všude kolem. Uvědomte si, že ztrátou života ztrácíte i nasbírané předměty, proto si pečlivě zapamatujte skrýše, kde jste je našel.

Oscar

Občas během hry přejdete s OSCAREM přes jedno až šest písmen abecedy. Pokud OSCAR přejde, tj. nasbírá, přes 5 písmen z abecedy, naskýtají se dvě možnosti. Tyto možnosti jsou závislé na posledním koncovém písmenu, které může být buď D nebo G.

Tyto dvě písmena dají spolu s ostatními dohromady slovo BONUS nebo BOGUS, které znamenají dobrou, nebo špatnou zprávu. Proto se snažte vyvarovat písmenu G.

Hra byla vydána v roce 1993 pro počítač Commodore Amiga. O tři roky později byla portována na konzoli SNES.

Jak jsme již výše psali, hlavní zbraní OSKARA je YO-YO, kterým zneškodňuje své nepřátele. Než budete YO-YO používat doporučujeme provést praktický nácvik s touto zbraní například ve vestibulu kina, který se nachází před začátkem hry.

Jestliže budete držet joystick diagonálně směrem nahoru, připevníte YO-YO ke stropu s paprskem dolů. Pohybem dolů a stisknutím tlačítka dosáhnete skoku. Jestliže tento skok chcete opakovat, stačí jen pustit tlačítko a znovu jej stisknout.

Oscar

Pokud má OSCAR zabít obludu nebo projít stěnou nakloňte joystick na požadovanou stranu a YO-YO paprsek držte dolů. Další možnost je diagonální výstřel, který má stejný efekt.

Věci, na které narazíte během hry jsou rozdílné, některé vám pomohou, jiné vás překvapí či dokonce přivedou k šílenství. Proto si i zde zapamatujte, čím vás který předmět překvapil, aby jsi věděli, které můžete sbírat a které se sbírat příliš nevyplatí.

Nejprve vás upozorním na ochranný štít, který brání OSCARA od ostatních zbraní. Jakmile ho získáte, je nejlepší ho použít v těch nejhorších a nejnebezpečnějších místech.

Oscar
Křídla vám umožní odpoutat se od země a vznášet se, ale buďte připraven na náhlé přistání. Jinak se ti může stát, že spatříte svůj střemhlavý let. Pokud vás tato nepříjemnost potká, můžete být klidný; křídla v příštím životě najdete na stejném místě.

Dávka zázračného nápoje vás udělá neviditelným, což je důvodem k sebrání.
Rozeznatelný budete pouze v oblacích prachu, které si sám vytvořte. Dobrá rada, neztrácejte svoji stopu, protože cesta je stále nebezpečná.

Další pozorností na kterou můžete narazit jsou boty, které vám umožní skákat dvakrát dále než předtím. Jejich nejlepší využití je v místech, které vám jsou jinak nedostupná.

Oscar

Další zbraní, kterou můžete použít proti svým nepřátelům je budík, který je doslova zmrazí. Proto neztrácejte čas. Nejlépe ho použijete v případě stráží, které bedlivým okem hlídají vchody.

Celou hru se hlavně vyhýbejte míčům a řetězům, které vás mohou nebezpečně zranit. Pro obranu používejte YO-YO.

Hry Oscar a Dennis byly součástí balení Desktop Dynamite pro počítače Amiga 1200 a také pro Amigu CD32.

Celá hra je doprovázena fantastickou muzikou, která vhodně doplňuje děj hry. Pozadí hry OSCAR je tvořeno 256 barvami a děj se odehrává v Jurském parku, Jurské vlaku, ale i v prostředí námořní základny.

Celkem lze říci jediné, skvělá hra, spousta dokonalých herních situací konečně dokonalé využití grafiky Amigy 1200. Není čas otálet a proto hrajte a pište nám své pocity a zkušenosti, které jste při této hře získali.

Amiga Review

Články z časopisu Amiga Review jsou publikovány s dovolením vydavatele Michala Suka, majitele společnosti © Atlantida Publishing, s.r.o.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button