C64Novinky

Super GP 64, nová závodní hra pro C64

Pro počítače Commodore C64 byla před pár dny vydána nová hra. Jedná se o jednoduchou arkádovou závodní hru inspirovanou hrami jako Pitstop a Pitstop 2.

Milovníci benzínu a rychlých strojů můžou startovat své osmibitové stroje. Prohánět se lze na okruhu v Bahrajnu a podívají se také na čtyři okruhy z SMGP2 (Monza, Monako, Spa a Interlagos).

Jedná se o upravený port hry Super Monza GP 2 pro VIC 20.

Ač se jedná o jednoduchou hru, tak kolize s jinými vozy má za následek poškození vozu, které lze opravit vjezdem do boxů během závodu. Větší poškození vozu způsobí nižší maximální rychlost, takže bych nedoporučoval řídit jako dobytek.

Závodit lze buďto jednotlivě na jednotlivých tratích, případně  je můžete hrát všechny po sobě v režimu šampionátu, kde musíte každý závod dokončit s umístěním na stupních vítězů, abyste mohli pokračovat dále. Pro lepší přehled je ve hře vidět i aktuální poloha vozu na okruhu.

Na výběr jsou tři úrovně obtížnosti, které se určují podle startovní pozice a délky závodu. Hra se ovládá pouze joystickem, takže jen s klávesnicí neuspějete.

Hra byla primárně naprogramována pro televizní systém PAL, takže lidem za velkou louží, kteří mají stroje s NTSC poběží o něco rychleji, ale bude se hrát o něco obtížněji.

Odkaz ke stažení najdete pod touto novinkou.

Další
Download

Martin Flashback

Na stránky píšu občasné novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Podobné články

Napsat komentář

Tip na další článek
Close
Back to top button